Gauloises Grand prix České republiky: Španělský duel, naši ve 250 na bodech
     29.8.2005 08:15 - tisková zpráva

Gauloises Grand prix České republiky 2005

250 ccm: Španělský duel, naši na bodech

Po krátké přestávce následoval závod třídy 250 ccm. Po startu šel do čela Španěl Lorenzo, ale již během prvních zatáček se na čele vystřídalo několik jezdců. V nájezdu na „stadion“ havarovali po kolizi Barbera, Takahashi a Corsi, což ve vedoucí skupině zamíchalo pořadím. Na špici se protáhl Japonec Aoyama, v těsném závěsu za ním jeli Dovizioso, Lorenzo, De Angelis, Stoner a Pedrosa. Jakub Smrž měl vynikající start a po prvním kole byl 12.

Radomil Rous uzavíralo druhou desítku, Michal Filla s vypůjčenou Aprilií jel na 26. místě. V pátém kole zaútočil Lorenzo, dostal se do čela závodu a snažil se poodjet svým pronásledovatelům. V devátém kole se rozhodl zatroubit k útoku Dani Pedrosa. Jeho Honda byla na rovinkách asi nejrychlejší. V devátém kole už byl čtvrtý, v jedenáctém druhý a zavěsil se za vedoucího Lorenza.

V sedmnáctém kole svého krajana předjel a již nedal nikomu šanci. Vytvořil si náskok několika desítek metrů a bezpečně zvítězil. V posledních kolech svedli ještě strhující souboj o třetí příčku Casey Stoner a Alex De Angelis. Mladý Australan byl nakonec úspěšnější. Zklamáním byl výkon dvou velkých favoritů z týmu Aprilia Repsol Aspar, Argentince Porta a Francouze De Punieta.

Na vedoucí skupinu neměli a sedmé a osmé místo rozhodně neodpovídá jejich ambicím. Za nimi na devátém místě skončil bývalý mistr světa stopětadvacítek, Ital Roberto Locatelli na tovární Aprilii. Umístění, na které asi bývalý šampión není zvyklý…

Jakub Smrž sváděl po celý závod nevídaný souboj s Antony Westem na tovární KTM. Neustále si vyměňovali pozice a boj o jedenácté místo rozhodl náš jezdec v posledním kole. Radomil Rous zase bojoval ve skupině se svým stájovým kolegou Španělem Debonem, Němcem Jenknerem a Italem Ballerinim. Nakonec se v cíli radoval ze čtrnáctého místa. Michal Filla dokončil závod s jedním kolem ztráty na 22. pozici.