David Vršecký: V našem sportu jistota neexistuje!
     6.9.2005 13:24 - tisková zpráva

Byť se mu nepodařilo zvítězit ani v jedné z pohárových jízd , má za sebou David Vršecký nejúspěšnější víkend své bohaté truckové kariéry. Vždyť v Mostě vyhrál obě kvalifikace, v pohárových závodech pak skončil vždy na druhém místě. Navíc se ziskem 50 bodů zcela osamostatnil na třetím místě celkové klasifikace, přičemž není vůbec vyloučena varianta útoku na druhého Allgauera. Vždyť dokonce sezóny zbývají ještě tři závody!

Martin Koloc tvrdil, že tě články o tom, kterak Most neumíš spíše nabudí?
„Jezdím pátou sezónu, takže moc nepodléhám tomu, co si o sobě přečtu. Faktem ovšem zůstává, že v sobotu jsem se vrátil v Mostě na stupně vítězů po třech letech. Celkem dost dlouhá doba.“

Na první pohled se zdálo, že v pohárových jízdách jsi se spokojil s druhými místy hodně brzo?
„Samozřejmě, že bych raději vyhrál. Věděl jsem ovšem, že největší chyby, které se můžu dopustit je začít bezhlavě riskovat. V průběhu obou závodů jsem byl z boxů informován o tom, že Gerd s Jochenem Hahnem, tedy oba soupeři v boji o třetí místo jsou v sobotu za mnou a v neděli dokonce vypadli hned v prvním kole, takže skutečně nemělo cenu riskovat.“

Třetí místo se zdá být skoro jisté, na dostřel je najednou druhý Allgauer?
„Pokud povedu o 40 bodů před posledním závodem v Le Mans, bude to jisté. Jinak v našem sportu jistota neexistuje. Stejně tak nemá cenu přehnaně taktizovat. V dalších závodech se pokusím jet stejně, jako v Mostě. Tedy s chladnou hlavou.
Do jaké míry ti prospěla nově vybudovaná šikana?
Technické okruhy mi vždycky vyhovovaly. Hodně mě překvapilo, že nedošlo k žádném většímu karambolu. Samozřejmě, pokud pomineme nedělní kolizi, kdy Allgauer zničil Gerda s Jochenem.

Jak se cítíš coby jasná týmová jednička?
Na to si v našem týmu od roku 2003 nehrajeme. S Gerdem to říkáme už tři roky.
V Zolderu se ti loni dařilo, dlouho dobu jsi vedl a nakonec skončil druhý. Podobný výsledek bys určitě bral i letos?