Závod WTCC ve Valencii: První vítězství pro SEAT León WTCC
     4.10.2005 08:20 - tisková zpráva

· První a třetí místo pro tým SEAT Sport a nové modely León WTCC na domácí půdě

V naprosto dokonalý triumf týmu SEAT Sport, jeho pilotů a především nových závodních speciálů León WTCC se proměnil víkendový závod Světového šampionátu cestovních vozů WTCC ve španělské Valencii. Na horké domácí půdě dokázal v první jízdě předposlední zastávky letošního desetidílného kalendáře WTCC Jordi Gené zvítězit stylem start-cíl. Poprvé tak pozlatil nový okruhový speciál León WTCC, se kterým tým SEAT Sport pouze před několika týdny vyrazil na závodní okruhy. Tento vynikající úspěch umocnil ještě Peter Terting s druhým Leónem WTCC, který dojel na třetím místě!

Nový León WTCC za sebou dokázal nechat celou plejádu automobilů zvučných značek. Stalo se to při jeho teprve třetím startu v šampionátu WTCC, což odborníci na motoristický sport považují za velmi výjimečný úspěch. Nebývá totiž zvykem, aby nováček záhy po svém debutu bojoval o nejvyšší příčky s vyzrálými konkurenty a už vůbec ne aby je všechny porážel!

Vítězství ve Valencii řadím mezi nejlepší momenty mého života,“ prohlásil v cíli šťastný Jordi Gené. „Klíčem k úspěchu byl dobrý start, pak už jsem jenom dělal vše pro udržení pozice. Povedlo se, i když se mi zdálo, že nejedu závod na necelých 24 minut, ale maraton na 24 hodin – tak moc jsem byl nervózní…“

Spokojený byl i Peter Terting, který v první jízdě skončil třetí: „Skončit v prvním závodě s novým Leónem WTCC hned na stupních vítězů, to je víc, než na co jsem si troufal před startem jen pomyslet. Zatím jsem toho s novým modelem najezdil hrozně málo, ale po víkendu ve Valencii vím, že tento vůz má velký potenciál a určitě se budeme ještě zlepšovat.

Byl to opravdu nádherný víkend,“ potvrzuje nadšené reakce jezdců i Jaime Puig, sportovní ředitel automobilky SEAT. „Zvítězit s novým modelem před více než čtyřmi desítkami tisíc domácích fanoušků je snem každého týmu. Věřím, že našim příznivcům budeme přinášet radost i nadále.“

Těsně před závěrem desetidílného seriálu šampionátu WTCC si SEAT drží třetí pozici mezi značkami a jeho odstup od čtvrté značky je tak propastný, že o bronz již nemůže přijít.

Fotogalerie:   Podzimní Most 2005, tým Renauer a Válek, foto PetrFrýba