Finále Euroserie SCC vyhrál Riedmuller s URD. Dolák nejel
     19.10.2005 18:55 - Vladimír Rožánek

Závěrečnou jízdu Euroserie Sports Car Challenge, která již tradičně měla vyvrcholení na německém Hockenheimu vyhrál Němec Riedmuller. Jeho stroj URD BMW CX ujel i formuli F3000 Rakušana Milavce.

V první divizi SCC se při posledním klání objevilo hned několik zajímavých vozů, především to byla vlastní konstrukce Němce Koppehela, který svůj stroj Koppehel vybavil motorem BMW 2,5l. Ovšem tento vůz do cíle nedorazil, stejně tak, jako Osella PA20 Němce Wagnera, kterého jsme s tímto vozem viděli též v Mostě. Ed Morris tentokráte startoval v první divizi na voze Jade Chrysler a skončil v ní šestý.

Michal Dolák vynechal i poslední závod sezóny, kvůli potížím s motorem. V druhé divizi se na posledním závodu radoval Rakušan Rubig na PRC Opel S2000, ale celkového vítěze Tessitoreho na PRC BMW 2,5 nemohl již ohrozit. V divizi třetí opět kraloval Rakušan Milavec na Lola F3000 Cosworth. Druhý skončil Ital Walter Colacino na dalším stroji Lola F3000 Audi Turbo. Při závěrečném podniku jsme se také dočkali obou dvou vozů Sharon GT na startu. První pilotoval Němec Hallau s motorem Honda a druhý v rukou Němce Wolferta měl motor Opel. Vozy Sharon obsadily 6. a 7. místo v divizi druhé. Divizi čtvrtou vyhrál Rakušan Kirchmayer na formuli VW.