To nej... z českého týmu Buggyra 2005
     3.11.2005 22:30 - tisková zpráva

Přestože nejlepším letošním umístěním pilota týmu Buggyra International Racing Systém je celkové třetí místo Gerda Koerbera, přičemž David Vršecký nedosáhl poprvé po třech letech na celkové stupně vítězů, může tým považovat právě skončenou sezónu za mimořádně úspěšnou. Zde jsou čtyři hlavní důvody:

1. Narušení totální hegemonie vozů MAN
Poprvé od roku 2001 se díky Buggyře a Gerdu Koerberovi na celkové stupně vítězů dostal trucker, který nejel na závodním speciálu MAN. Co se pohárových vítězství týče, porazila sice trojice jezdců na MAN Albacete, Allgauer, Bosiger dvojici Buggyry Koerber, Vršecký v poměru 10:8. V této souvislosti je však nutno vzít v potaz, že roudnický tým startoval letos ve třídě Race Truck vůbec poprvé. Jen pro ilustraci, jezdci na závodních speciálech Mercedes (Hahn, Conejero, Pulič) získali v letech 2001-2005 dohromady sedm pohárových triumfů.

2. Přišel., viděl, zvítězil!
Historie motoristického sportu snad nepamatuje, aby se v nové třídě objevil nový jezdec, navíc na zbrusu novém voze a hned při svém prvním startu zvítězil. Přesně toto dokázal v Barceloně David Vršecký. Kromě triumfu v pohárovém závodě vyhrál kvalifikaci a měřený trénink. Debut jak se patří!

3. Fantastický Koerber
V posledních třech závodech sezóny - Zolder, Jarama, Le Mans – získal Gerd Koerber 151 ze 180 možných bodů! Vezmeme-li v potaz, že o další body připravil německého jezdce v Le Mans nepochopitelný manévr v té chvíli zřejmě nesvéprávného Jochena Hahna, nezbývá, než před Gerdem smeknout!

4. Vynikající práce týmu
Přestože Buggyra jako jediná postavila do soutěže ve třech závodech hned tři soutěžní speciály, fungoval tým pod vedením technického ředitele Maria Kresse jako dobře seřízený stroj. V této souvislosti nesmíme opomenout technologickou podporu, kterou týmoví mechanici a inženýři poskytovali Rossu Garrettovi (Foden) a Jochenu Hahnovi (Mercedes).

Buggyra

Fotogalerie:   Havárie Oty Krámského v Násedlovicích - srážka s 2 psy, foto Libor Zhoř