U Pohořelic zakončil sezónu vytrvalostní závod motokrosařů a čtyřkolek
     5.11.2005 16:38 - Pavel Jelínek

Celkem zajímavý motoristický podnik na závěr sezóny se slušnou jezeckou  účastí se dnes uskutečniíl v areálu skládky Smolín, ležícím v těsné blízkosti Pohořelic u Brna.

Členové brněnského Off road centra tam na více než tříkilometrové trati připravili pod názvem MOTOROXON OFF ROAD MARATHON 2005 vytrvalostní Cross country, rozdělenou na dva hodinové úseky. Původní plány  byly  pro velký zájem poněkud  pozměněny, ale jinak se jednalo o zajímavou  tečku  za sezónou, která se možná stane tradicí.

Závod byl vypsán pro motokrosové a enduro motocykly, s kterými zároveň bojovali terénní čtyřkolky tříd Production a Race.

Přestože nešlo o  žádné důležité mistrovské body,  potrénovat  přijeli i někteří zástupci domácí špičky.

Zajímavý byl jistě  hlavně společný  závod  enduro a  čtyřkolek, i když pro předjíždění  byla  trať velmi  úzká. Závod motokrosařů pak vyhrál Martin Žerava před Janem Brabcem.

Zdejší  rozlehlý areál  je pro závodění  ideální a snad se zde pěkné  akce uskuteční i   v příštích letech.

Fotogalerie:   Motoroxon Marathon Pohořelice od Libora Zhoře