13.11.2005 13:08 - tisková zpráva

Perth, 13. listopadu 2005

AUSTRALSKÁ RALLYE – ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA

Colin McRae odstoupil ze třetího místa tři rychlostní zkoušky před cílem
Armin Schwarz dosáhl při posledním startu v MS svého nejlepšího umístění v sezoně

Colin McRae nemohl naplnit svůj sen, že přivede Fabii WRC 05 na stupně vítězů. Jindy rutinní výměna spojky pouhé tři rychlostní zkoušky před cílem Australské rallye trvala déle, než se předpokládalo a výsledkem bylo Skotovo odstoupení ze soutěže. V té době mu patřilo třetí místo a byl připraven k útoku na druhou pozici Harriho Rovanperäho, se kterým o ni sváděl boj po většinu soutěže.

Hlavní inženýr týmu rozhodl spojku vyměnit kvůli obavám, že by nemusela poslední tři měřené úseky vydržet. Jindy bezproblémová práce však neprobíhala podle plánu a hodiny tikaly neúprosně. McRae nestihl ve stanoveném čase opustit servisní zónu. Během dřívější servisní přestávky trvala výměna převodovky na Arminově voze pouhých 22 minut. Členové všech konkurenčních týmu s napětím sledovali celé drama a když bylo jasné, že pro Colina soutěž skončila, rozlehl se servisní zónou spontánní aplaus jako výraz uznání bývalému mistrovi světa, který mohl dosáhnou pro tým Škoda Motorsport nejlepšího výsledku za celou dobu jeho účinkování v MS.

Dramatické dopoledne závěrečného dne vyneslo Armina Schwarze, při jeho posledním startu v MS, na osmé místo, což je jeho nejlepší letošní výsledek.

Colin McRae: “Bylo obrovské zklamání odstoupit ze soutěže tak blízko cíle. Věřili jsme si, že se dostaneme před Harriho na druhé místo, ale bylo to k ničemu, protože se nepodařila rutinní výměna spojky. Něco takového se může stát kdykoli a v jakémkoli týmu, ale frustrující je, že se to přihodilo právě nyní.

Dokud trval, byl to hezký sen. Prověřil jsem dokonale sám sebe a také Fabii WRC 05. Doufám, že to bude mít na budoucnost týmu pozitivní efekt.“

Armin Schwarz: “Včerejšek byl zábava, ale dnešní erzety nebyly pro závěr mé kariéry zrovna nejlepší. Mám za sebou těžkou sezonu a musím přiznat, že moje motivace už nebyla tak velká, jak by měla být.“

Martin Mühlmeier (vedoucí týmu Škoda Motorsport): “Přijít o nejlepší výsledek všech dob tak blízko cíli bylo opravdu velikým zklamáním. Colin pro nás odvedl skvělou práci v Británii i tady v Austrálii, Armin však získal i při svém posledním startu pro tým více bodů.“