www.car.cz
 

Vojtěch Štajf a Jiří Černoch se svým Subaru zazářili na rakouském sněhu
     10.1.2006 18:12 - tisková zpráva


DO ROKU ŠEST S PRIORITOU FIA B A NŮŠÍ RAKOUSKÝCH BODŮ

 

Výborný výkon v rakouské Jänner Rallye – úvodním podniku mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích – podala posádka Vojtěch Štajf – Jiří Černoch, když se umístila jako třetí a zároveň nejlepší posádka z České Republiky. Jezdec Vojtěch Štajf tak plně dokázal, že ve čtvrtek před soutěží potvrzenou prioritu FIA B si rozhodně zaslouží. V celkovém pořadí v konkurenci více než 120 startujících, včetně vozů WRC a třídy A8, totiž patřila posádce týmu Subaru ČR – deník Blesk vynikající pátá příčka.

 

Pro některé fanoušky i znalce automobilových rallye byl možná Štajfův výkon na zasněžených rakouských tratích překvapením. Ne však pro ty, kteří blíže znají Vojtu Štajfa a jeho týmového manažera a někdejšího spolujezdce Pavla Janouška. Před novou sezónou totiž neponechali nic náhodě a poctivě týmový vůz Subaru Impreza Spec. C repasovali a testovali. Díky vhodnému nastavení tlumičů a diferenciálů se tak podařilo skvěle vyladit jízdní vlastnosti závodní Imprezy a spolu s výbornými pneumatikami, ledovým špionem Vladimírem Zelinkou a kvalitním rozpisem měli Vojta s Jirkou všechny předpoklady k dobrému umístění.

 

Jediným nejistým faktorem ale byla závodnická štěstěna, která se vloni k posádce často obracela zády. Pilot týmu Subaru ČR – deník Blesk se svými ambicemi před startem netajil: „Před letošní sezónou jsme investovali nejen do zázemí týmu, když jsme pořídili nový doprovodný truck, ale také do naší Imprezy. Chceme ukázat, že náš vůz patří mezi nejlepší vozy ve startovním poli a já jsem poctivě na sněhu trénoval, abych i jezdecky dokázal bojovat o stupně vítězů. Největším přáním pro letošek pak ale je více štěstí, vloni jsme několikrát odstupovali z velmi dobrého umístění.“

 

Již v první etapě pražský závodící novinář ukázal, že sníh je jeho oblíbeným povrchem. Usadil se totiž na sedmé příčce celkově a třetí ve skupině produkčních vozů. Předchozí důkladné testování na sněhu se projevilo i tím, že na náročné třetí rychlostní zkoušce zajeli Vojta s Jiřím dokonce třetí nejrychlejší čas absolutně za domácími hvězdami Baumschlagerem a Mörtlem. Až do konce páteční etapy pak jednatřicetiletý jezdec dokázal zajíždět vyrovnané časy s průběžně druhým mužem produkční kategorie a MMČR Hermannem Gassnerem a výrazně zvýšil náskok na své české soupeře.

 

Závěrečná, avšak svými 121 km rychlostních testů neméně náročná druhá etapa tak byla především o taktice udržet vydobytou pozici. „Létající novinář“ Vojtěch Štajf v tomto ohledu exceloval a do cíle dorazil na celkovém pátém místě za Štěpánem Vojtěchem na Peugeotu 206 WRC. Ten však do MMČR neboduje a tak se Vojtěch Štajf stal nejúspěšnějším českým závodníkem v rámci „velkého“ mistrovství republiky.

 

Celý závod se pro nás proměnil ve velký úspěch. Ani jednou jsem nemusel couvat, nebyly žádné hodiny ani výlet z trati. Na rozdíl od mnoha ostatních jsem dokázal udržet vůz na cestě a také dosahované časy byly velmi dobré. To byl ten pravý recept na úspěch, za který vděčím i předchozí zkušenosti ze startů na této soutěži v minulých dvou letech.

 

Samozřejmě na výsledku mají obrovskou zásluhu i mechanici, kteří dokázali skvěle Imprezu připravit,“ říká Vojtěch Štajf a dodává: „Teď se moc těšíme do Klatov, kde bychom chtěli opět bojovat o stupně vítězů“. Na dalším podniku, únorové Rallye Šumava, se tak s posádkou Štajf – Černoch musí dozajista počítat jako s velkými favority.

 

Milana Vůjtěchová                                                                                       

Tisková mluvčí týmu                       

 

ilustrační foto : Marek Felt


 
 
Fotogalerie:   Jänner rally 2006 od Pavla Paláčka

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose