Loeb před Korsikou : Nejen Marcus soupeřem. Pons: Triple jednou přijde
     3.4.2006 19:52 - tisková zpráva

Loeb: Nejen Marcus soupeřem

Sébastien Loeb prožil po Katalánsku rušné dny – víkend na Xsaře, pondělí na prototypu Pescarolo, úterý na novém C4 WRC…
To jsou přece nádherné okamžiky v životě, ne? Tři dny na mé téměř„fetišistické“ Xsaře a nakonec vítězství v Katalánsku. Pak srovnání tohoto vozu s prototypem. To jsou dva úplně odlišné světy. Ale přestoupit z jednoho do druhého a naopak mi žádné problémy nedělalo.

Jen člověk musí v hlavě „vyresetovat“ určitý druh myšlení, který k tomu autu patří. Hodně mi testování na okruhu pomohlo pro moji adaptabilitu, zejména pro reflexy při velkém zrychlení auta. A C4 WRC ve Vic? To byla třetí radost, ještě víc zvláštní než ty předchozí. Je to jako „miminko“, které doslova roste před očima, stále něco objevujeme, zkoušíme nové věci, prostě vzrušující zážitky.“

Teď je na řadě souboj s Marcusem v Ajaccio…
A nebude to jen souboj s Marcusem, ale i s jiným soupeřem – počasím, které umí rozhodovat. Dobře si pamatuji všechny loňské šrámy, o to lehčí by to mělo být letos. Výkonem  Marcuse v Katalánsku jsem nebyl překvapen. Všichni si totiž mysleli, že není pilotem pro asfalt. On navíc disponuje stejně kvalitními pneumatikami jako my – BFGoodrich. A autem poslední generace.“

Čtyři podniky a čtyři různé povrchy…
„A na všech jsme bojovali o vítězství! Zůstáváme ve hře a není vůbec utopií myslet na vítězství i nyní.“

Pons: Triple jednou přijde

Xavier Pons byl při Katalánské rallye krok od skvělého výsledku. Ale havárie v desáté rychlostní vložce ho stála průběžné třetí místo…
Samozřejmě nelze zapomenout na naše problémy. Stejně si ale myslím, že náš výkon byl docela dobrý. Během devíti vložek jsme byli na úrovni nejrychlejších. Mohli jsme být na pódiu, což by pro nás bylo nejdůležitější. Xsara zůstává i nadále plně konkurenceschopná a před naší chybou byl vůz perfektní. Díky prvním dvěma místům v podání Séba a Daniho byla pro tým soutěž fantastická. Jsem zklamaný, že jsme nedokázali udělat triple, ale jsem přesvědčen, že to jednou dokážeme!“

Na Korsice jste už počtvrté. Jak vzpomínáte na všechna vystoupení?
Mám opravdu dobré vzpomínky. V roce 2003 po třinácti vložkách jsem vedl skupinu N před mnohem zkušenějšími jezdci, ale pak nám vypověděl službu motor. Rok 2004 byl neuvěřitelnou událostí. V kategorii produkčních vozů jsem vyhrál osm zkoušek z celkových dvanácti.

Ale v poslední vložce se nám zablokovala převodovka a zůstala tam pětka. Naštěstí jsem měl dostatečný náskok. Vyhrál jsem kategorii produkčních vozů, ale vracel jsem se do Ajaccia se zařazenou pětkou! V roce 2005 jsem se s Xsarou Kronosu zlepšil a soutěž dokončil na sedmém místě absolutně. Byly to mé první body v mistrovství světa.“

Ostrovní podmínky vám asi vyhovují…
„Na Korsice hrají důležitou roli povětrnostní podmínky. Na takto dlouhých vložkách jsou některé části s deštěm, pak přijde mlha, někde je slunečno a suchý asfalt. Volba pneumatik je velice ošidná. Zdejší tratě mám ale rád. Do soutěže musíme vstoupit naplno od samého začátku.“

Fotogalerie:   Katalánská rallye 2006 objektivem Martina Viďourka