Našincům se na slovinské Hella Rallye příliš nedařilo. Jen Peták v desítce.
     8.5.2006 07:08 - Pavel Jelínek

Čechom sa na slovinskej Hella Rally príliš nedarilo

Asfaltová Hella Rally zaradená okrem domácich majstrovstiev aj do Európskeho pohára FIA - stred prilákala na štart aj niekoľko českých posádok.

Najväčším favoritom na celkové prvenstvo však bol Rakúšan Baumschlager štartujúci na Mitsubishi Lancer ôsmej evolúcie upraveného pre skupinu A. Baumschlager spĺňal očakávania a viedol. Svoj náskok skúšku po skúške zvyšoval, no vyhrať sa mu nepodarilo. V prvej nedelňajšej RZ ho totiž zradil motor a Rakúšan musel predčasne odstúpiť.

Súboj o víťazstvo tak zostal na trojici domácich jazdcov Jereb, Peljhan a Logar. Jereb v správnej chvíli zaútočil a odskočil svojim dvom súperom o dvanásť sekúnd. Potom svoj náskok už iba kontroloval. O druhom a treťom mieste sa rozhodlo v záverečnom teste, v ktorom Logar stratil viac ako dvadsať sekúnd a skončil tretí za Peljhanom.

Z českých jazdcov bol od začiatku najrýchlejší Peták na Cliu S1600, ktorý v absolútnom poradí preteky dokončil na deviatej priečke, tretí v F2. Tošovský štartujúci s produkčným Lancerom Evo VIII obsadil šestnástu pozíciu, jeho kolega z tímu TT di Andrea Lupo Mikulenka došiel dvadsiaty štvrtý.

Do Slovinska si odskočil aj český Fabia Cup. Zo šiestich Fabií na štarte videli cieľ štyri. Zvíťazil Sedláček, pred Levorou, Britom Mitchellom a Šaškom.