Za tým Intermoto Czech Klaffi pojede také Francouz Matthieu Lagrive
     11.5.2006 23:22 - tisková zpráva

Tým Intermoto Czech Klaffi absolvoval třídenní testování na okruhu v Brně, kde se k týmu připojil Francouz Matthieu Lagrive, který se stal novým jezdcem královéhradecké formace.

Po závodě na italské Monze začalo vedení týmu zvažovat možnou výměnu jezdce Tomáše Mikšovského. Při testech Hondy Europe, které se konaly tento týden na Masarykově okruhu v Brně, byla dohodnuta spolupráce s francouzským jezdcem Matthieu Lagrivem.

Matthieu Lagrive se narodil 7.prosince 1979 v Lisieux ve Francii. Svoji závodní kariéru začal v roce 1994. Jeho největším úspěchem je zisk titulu mistra světa ve vytrvalostních závodech z loňského roku, který získal v týmu Suzuki SERT. V letošním roce např. ve stejném týmu skončil na druhém místě při závodě 24 hodin Le Mans.

Dvoudenní brněnské testy sloužily k seznámení jezdce s týmem a technikou. S dosaženými výsledky byla oboustranná spokojenost, „Matt“ zajel svoje nejrychlejší kolo za 2:07,7 (loni při MS supersportů v Brně měl v kvalifikační čas 2:09,472). Navíc případné další zlepšení bylo limitováno nedoléčeným zraněním levé ruky. První závod v novém týmu absolvuje jezdec na britském Silverstonu.