www.car.cz
 

Tišnov : Eddyho Schlagera smůla neopustila ani na vlastní soutěži
     16.5.2006 23:18 - tisková zpráva


Tišnovská rally měla pro Eddyho Schlagera zvláštní nádech. Nejen, že startoval poprvé v letošní sezóně na typicky asfaltové soutěži se suchým povrchem, ale jel doma, navíc na soutěži, která nesla jméno jeho firmy a tak nebylo divu, že se chtěl před domácím publikem patřičně vytáhnout.

 

Technické problémy, které Eddyho vůz postihovaly v předešlých závodech si vyžádaly změnu na postu šéf mechanika a celý tým věřil, že se letos do třetice podaří zlomit smolnou sérii. Eddy s Richardem se po seznamovacích jízdách shodli, že je čeká velmi dlouhý a náročný sprint, který je podobně jako většina českých soutěží rychlejšího charakteru, zároveň je ovšem patřičně členitý a technicky náročný, což posádce Hanáckého rally klubu Vyškov vždy svědčí.

 

V předvečer Eurostroj rally se konalo představení vybraných posádek, kde diváci domácí posádku přivítali uznalým potleskem, Eddy Schlager se přesto nechtěl nechat „vyhecovat“ a byl v předstartovních prognózách opatrný. Jeho cílem bylo umístění do patnáctého místa celkově a také se letos konečně trochu svézt.

 

Klidně však nespal. Tým musel ještě na poslední chvíli řešit problémy s odléváním benzínu v ostrých zatáčkách a Eddyho s Richardem strach o techniku provázel až do posledních hodin před startem.

 

Úderem osmé hodiny a jedenácté minuty z rampy na tišnovském náměstí Míru sjela posádka Eddy Schlager – Richard Wächter s jasným záměrem. Přejet přes tuto rampu i po sedmnácté hodině odpolední, kdy byl naplánován cíl rally. Posádku startovního čísla 14 provázely i obavy, jak si bude vézt v tak silně obsazeném startovním poli. Tyto obavy se ale hned ráno ukázaly být zbytečné.

 

Úvodní vložku dokončili Eddy a Richard v pátém nejrychlejším čase, což působilo jako největší senzace výsledkové listiny. Před jejich bílý Lancer se ve výsledcích protlačili už jen favorizovaní Leoš Flídr, Gergely Szabó, Josef Semerád a Karel Trněný; Eddyho ztráta na první místo se vyšplhala na pouhých čtrnáct sekund. V podobně svižném tempu absolvoval pilot, žijící v nedalekých Vílemovicích, i druhý test a v průběžném pořadí si udržel páté místo.

 

Jeho náskok na šestou příčku, která zatím patřila Miroslavu Jandíkovi, se zvýšil na devět sekund, čtvrtý Karel Trněný se naopak musel nástupu posádky s číslem 14 obávat. Schlager s Wächterem na něj průběžně ztráceli jen 7,4 sekundy! Asi nejvíce překvapený byl z vývoje rally sám Eddy, který se o svém skvělém umístění dozvěděl až těsně před startem třetí vložky v časové kontrole.

 

Třetí test zvládl Eddy Schlager opět v pátém nejrychlejším čase, a i když ztratil kontakt s vedoucí čtveřicí, udržel si výborné páté místo. Výsledky byl doslova nadšený, zvláště, když jel poprvé v letošní sezóně bez technických problémů a tudíž poprvé naplno. Sebekriticky prohlásil, že na jeho výkonu je to poznat, odborníky však jeho časy nepřestaly uvádět do údivu.

 

Čtvrtá vložka euforii v interiéru „áčkového“ Lanceru ještě více umocnila. Dosud druhý Gergely Szabó nechal na trati více než minutu, Eddy ho na trati dojel a posunul se před něj na čtvrté místo celkově. Tato příčka mu patřila i po páté zkoušce, bohužel, před startem šestky přišla krutá rána. Eddyho bílé Mitsubishi se podruhé v letošním roce zastavilo a již podruhé kvůli banální závadě.

 

Na motoru praskla řemenice, což znamenalo přehřátí motoru a jasný konec soutěže. Jak ukázal pozdější vývoj závodu, odstoupení opět přišlo v nejméně vhodnou chvíli. Po následující vložce již ve výsledcích chyběl Leoš Flídr, který havaroval, Karla Trněného výrazně přibrzdily problémy s chybějícím výkonem vozu a Josefa Semeráda v samotném závěru rally pozlobilo turbo. Kdyby technika vydržela, Eddy mohl vyhrát, jenže kdyby…

 

Po další nule na bodovém kontě v klasifikaci Rally super série se Eddymu výrazně ztížil záměr, bojovat o co nejlepší umístění v tomto seriálu. O dalším startu rakouské posádky s českými licencemi se tedy teprve rozhodne.

 

                                                                        Text a foto: Jiří Dokulil, ftr-media

 

  PR


 
 
Fotogalerie:   Tišnov 2006, havárie Pospíšila, foto Petr Bača

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose