ALMS 2006: Tomáš Enge s astonem dojel v Mid-Ohiu třetí !!!
     22.5.2006 12:31 - tisková zpráva

I ve třetím závodu ALMS v Mid-Ohiu se Tomáš Enge s Darrenem Turnerem dostali na třetí místo, ačkoliv dvě vyjetí zpomalovacího vozu týmu Aston Martin Racing ublížily a navíc se museli vyrovnat i s defektem ve chvíli, kdy vedli třídu GT1.

Tým se rozhodnul pro agresivní strategii, která umožnila Turnerovi dostat se na konci svého stintu do vedení ve třídě GT1. Britský jezdec byl v boxech jako poslední a předal vůz Engemu. Ten se ale prakticky okamžitě do boxů musel vrátit s defektem pneumatiky.

Fantastická zastávka v podání týmu znamenala, že se Enge vrátil zpět na trať na třetím místě a sérií rychlých kol snižoval ztrátu na vedoucí vozy. Třetí vyjetí zpomalovacího vozu bohužel poslalo vůz se startovním číslem 007 o kolo zpět za vítězi.

Tomáš Enge: „Musíme přesně analyzovat, proč došlo k defektu. Jinak jsem byl s mojí jízdou spokojený. Darren odvedl na začátku závodu dobrou práci. Měli jsme jinou strategii, než vůz 009, a na konci závodu jel Pedro hodně dobré časy na trochu novějších pneumatikách, zatímco já jsem se snažil šetřit palivo.

Dojeli jsme třetí, ale víme, že kdyby nebylo problémů, mohli jsme skončit podstatně lépe.“

Darren Turner: „Při startu se z nějakých důvodů nerozjela levá řada. Pravá se rozjela a jedna Corvette se dostala přede mě. Přejel jsem hned na druhou stranu, aby nemohla projet i ta druhá. Trvalo tři nebo čtyři kola, než se pořádně zahřály pneumatiky a potom jsem měl trochu štěstí v provozu na trati, ale naše strategie byla dobrá a je škoda, že jsme z ní nevytěžili více.“

David Richards, šéf Prodrive. Prohráli jsme závod kvůli rozhodnutím o zpomalovacím vozu. Naše rychlost nebyla optimální, ale měli jsme skvělou strategii. Prohráli jsme kvůli spíše podivným rozhodnutím o vyjetí zpomalovacího vozu.“

George Howard-Chappel, šéf týmu: „Největší šanci na vítězství nám dávalo to, že pojedeme na jednu nádrž déle než ostatní, což jsme udělali. Skoro se to vyplatilo, ale defekt a zpomalovací vůz nám zkazily závod. Doufali jsme, že když Corvetty jely do boxů a my byli pořád na trati, že by mohl být na trati zpomalovací vůz, ale nevyšlo to tak, jak jsme chtěli.“

Fotogalerie:   Eurostroj Rally Tišnov 2006 od Jirky Navrkala