Lukáš Pešek v italském Mugelu odstartuje z pole position
     3.6.2006 19:56 - Pavel Jelínek

Český motocyklový závodník Lukáš Pešek dnes ve své třídě vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Itálie!!! Poprvé ve své kariéře odstartuje do závodu mistrovství světa z prvního místa.

To je jistě optimistické, i  když na druhou stranu je nutné podotknout, že  letošní kvalifikace   se mu opravdu daří,  horší  to  ale  bývá po vlastním ostrém startu....... Snad Lukáš  v neděli poruší tradici a pojede  bez  problémů!!

Náš dvacetiletý jezdec se špičkovým továrním strojem Derbi dnes na okruhu Mugello porazil o 133 tisícin sekundy domácího Mattiu Pasiniho, který odstartuje z druhé pozice.

Druhý náš závodník v nejslabší kategorii do 125 ccm Karel Abraham, který včera zazářil  až neuvěřitelným  TŘETÍM místem,  dnes  klesl na své obvyklépozice. Obsadil 27. místo téměř tři sekundy za Peškem.

Výsledky - kvalifikace - Mugelo:

Do 125 ccm: 1. Pešek (ČR/Derbi) 1:58,202, 2. Pasini (It./Aprilia) -0,133, 3. Faubel (Šp./Aprilia) -0,649, 4. Lai (It./Honda) -0,732, 5. Bautista -0,806, 6. Nieto (oba Šp./Aprilia) -1,135,