Lukáš Pešek přes chybu v závěru dojel ve Velké ceně Itálie TŘETÍ !!
     5.6.2006 08:07 - Pavel Jelínek

Český motocyklový závodník Lukáš Pešek potvrdil své kvality a v nedělní Velké ceně Itálie byl opět "vidět", když nakonec obsadil třetí místo a podruhé ve své kariéře tak vystoupal v  závodu mistrovství světa až na stupně vítězů.

Nutno ovšem podotknout, že nereálná  nebyla ani možnost, že Lukáš vyhraje celý závod, což by byla  ještě potěšitelnější premiéra. Dvacetiletý Čech na továrním stroji Derbi na okruhu v Mugellu v kategorii do 125 cm téměř celý závod na  dvacet kol jel ve vedoucí trojici na třetím místě !! Do poslední zatáčky před cílel dokonce vjížděl jako první, ale pak   opět  přišla chybička  byl moc dlouhý, takže na něj nakonec "zbylo"  třetí místo.

Před rychlou dvojici se již nedostal. Rychlejší tedy byli jezdci s apriliemi Mattiu Pasini a Alvar Bautistu, které od sebe dělilo pouhá tisícinu sekundy. !!! Nicméně Lukáš Pešek si udržel v průběžném hodnocení MS šestou příčku.

Za připomenutí ovšem stojí i to, že Pešek poprvé v historii dosáhl v kvalifikaci na pole position.

Druhý český jezdec v nejslabší kategorii do 125 ccm Brňan Karel Abraham upadl v pátém kole a stejně takjeho týmový kolega  Jakub Smrž ve dvěstěpadesátkách, takže cíl neviděli.

Výsledky:

Do 125 ccm:

1. Pasini (It./Aprilia) 40:00,412, 2. Bautista (Šp./Aprilia) -0,001, 3. Pešek (ČR/Derbi) -0,052, 4. Gadea -1,203, 5. Faubel (oba Šp./Aprilia) -1,234, 6. Kallio (Fin./KTM) -1,378, 7. Simón (Šp./KTM ) -2,303, 8. Talmacsi (Maď./Honda) -13,320, 9. Lüthi (Švýc./Honda) -13,337

PS: A mimochodem : zítra v úterý bude mistr světa 2005 Thomas Lüthi v Brně. A nejen on.

Fotogalerie:   Češi na MotoGP v Mugelu 2006