Milan Svoboda v obou závodech vrchařů v Brně stříbrný
     9.7.2006 22:19 - Pavel Jelínek

Miloš Beneš na voze Lucchini zvítězil v obou závodech mistrovství České republiky automobilů do vrchu Vzhůru Farinovou zatáčkou na starém Masarykově okruhu. Na druhém místě skončil po oba dny Milan Svoboda na Dallaře, který se v nedělním součtu tří jízd přiblížil vítěznému Benešovi na rozdíl 2,09 sekundy.

Pod hranici tří minut se dostal po oba dny ještě třetí v pořadí Miroslav Fajkus na voze Lucchini. Obhájce loňského prvenství Otakar Krámský letos na startu chyběl.

Takto závod viděl Milan Svoboda, vedoucí muž průběžného pořadí  domácího  šampionátu : Sobota : "Kohoutovický sobotní závod dopadl podle mého předpokladu. Vyhrál Miloš Beneš s náskokem 2,7 sec v součtu třech jízd, druhý jsem byl já a se ztrátou 6,4 sec Miroslav Fajkus. Na této krátké trati je velmi těžké dohonit velký rozdíl výkonu mezi auty s motorem 3000 a 2000 ccm.

Pokud zítra bude stejné počasí, vsadil bych boty, že to nebude jiné (pokud Faja přes noc něco nevymyslí a ráno nás nepřekvapí, v tréninku se mu rozbilo sekvenční řazení a tak jel celý závod s klasickým "H").

Závod proběhl pokud vím bez vážných problémů, nepadla žádná rána, nikdo nestávkoval, nikdo nikomu nenadával a tak by to mělo být, může nám spousta věcí vadit, ale proč si kvůli tomu budem kazit závod. Za zmínku stojí porovnání mých třech závodních jízd : 1. 00:56,79 2. 00:56,79 3. 00:56,76 a kd ... když k tomu přidám druhý trénink 00:56,93 tak si myslím, že je to docela slušně zajetá jízda pravidelnosti. Tak alespoň v něčem jsem dnes toho Miloše porazil......"

A neděle : "Druhým místem v absolutním pořadí jsme zakončili nedělní závod v Kohoutovicích. V tréninku se velice zrychlil Miroslav Fajkus a bylo zřejmé, že budeme muset hodně bojovat o udržení 2. místa ze soboty. Ani v neděli jsem nenasadil lepší pneumatiky, musíme si je šetřit na důležitější závody.

Závod byl ve velmi rychlém tempu. Ve druhé jízdě se mi podařilo posunout hranici traťového rekordu o pár desetin a všechny tři jízdy byly opět velice vyrovnané. Je za námi závod, který na mě nikdy zvlášť dobře nepůsobil a letos mohu zodpovědně prohlásit, že to byl pořadatelsky nejhůře zabezpečený závod této sezóny.(!!)"