Václav Pech a také Jan Kopecký vyhráli Rallye Bohemia 2006
     16.7.2006 20:45 - Pavel Jelínek

Úřadující český šampion Václav Pech s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX si v pátém podniku mistrovství České republiky v automobilových soutěžích připsal své  letošní třetí prvenství v domácím seriálu za sebou a dostal se tak do čela průběžného pořadí.  Vyhrál zde poprvé v kariéře.

Bohemie byla součástí Evropského poháru a veolkýám překvapením závodu byl v cíli druhý Zlínský jezdec Vladimír Barvík také  s  EVO devítkou, který ztrácel pouze zhruba minutu. Letos Barvík sice již několikrát zajel velmi dobře a zazářil, ale   toto  je pro něj dosud nejvýraznější jezdecký  úspěch !!Na třetí stupínek mohl v cíli vystoupit Martin Prokop, který v průběhu soboty dokonce dlouho vedl. V pořadí ho ale posunula dozadu sobotní téměř tříminutová ztráta po defektu pneumatiky.

Závodilo se v okolí Liberce a Mladé Boleslavi, kde se jel také takzvaný závod super race, ve kterém se mohly představit vozy kategorie A8, u nás  bohužel zapovězené. Podle očekávání  zde v samostatném hodnocení sváděla  největší souboj  dvojice jinak kamarádů  Jan Kopecký a Štěpán Vojtěch.

Z prvenství se nakonec mohl radovat Jan Kopecký, jezdící se Škodou Fabií WRC, který zde především testoval  na  Německou rallye. Druhého Štěpána Vojtěcha, pro kterého  byl start především ve znamení seznamování s novým vozem Peugeot 307 WRC také před srpnovou Německou rallye, porazil o více než minutu.

Foto z akce již najdete v naší fotogalerii.

Neoficiální výsledky:

1. V. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer EVO IX) 2:30:40,9, 2. Barvík, Mynářová (Mitsubishi Lancer EVO IX) -1:01,3, 3. Prokop, Tománek (Citroën C2 S1600) -2:05,9, 4. Arazim, Gál (Mitsubishi Lancer EVO IX) -2:31,4, 5. Štajf, Černoch (Subaru Impreza Sti) -2:33,3, 6. K. Trojan, Řihák (Mitsubishi Lancer EVO VII) -2:37,7.

........

Super race: 1. Kopecký, Schovánek (Škoda Fabia WRC) 1:30:56,7, 2. Š. Vojtěch, Ernst (Peugeot 307 WRC) -1:17,3, 3. Kalina, Rosenkranz (Mitsubishi Lancer EVO VI) -18:57,6,

Fotogalerie:   Rallye Bohemia od Pavla a Tondy Malého