Pelhřimov : Matador Cup vyhrál opět Barvík
     2.8.2006 09:37 - tisková zpráva

Více jak stovku soutěžních posádek na startu přivítal Rallysprint Pelhřimov, v rámci kterého svým druhým dějstvím pokračoval seriál Matador Cup. Mezi produkčními vozy se sešlo pětadvacet vozů a s pneumatikami Matador se na rychlostní zkoušky Rallysprintu Pelhřimov vydalo osm posádek produkčních vozů, které byly hodnoceny v Matador Cupu.

V Pelhřimově vládlo polojasné počasí a všichni účastníci Matador Cupu použili pneumatiky „Slick SM-20“ ve směsi R5. Hned v úvodních rychlostních testech se rozpoutal souboj o vteřiny mezi Barvíkem a Jelínkem, kteří vládli startovnímu poli produkčních vozů až do posledního rychlostního testu. Závěrečná erzeta byla nesmírně náročná, neboť se po dešťové přeháňce jelo na mokrém asfaltu.

Změněné povětrnostní podmínky výrazně zamíchaly celkovým pořadím, když neskutečným výkonem poskočil Polák Kuchar z třetí pozice na nejvyšší stupínek mezi produkčními vozy. Mezi do té doby „zlatého“ Barvíka a „stříbrného“ Jelínka se navíc vklínil Pepa Semerád. Jediným pilotem se starší evolucí vozu Mitsubishi Lancer, který byl schopen bojovat od startu soutěže s piloty na poslední verzi Mitsubishi Lancer EVO9, byl v počátku soutěže Jiří Volf.

Bohužel v páté rychlostní zkoušce jej postihla technická závada na soutěžním voze a musel soutěž předčasně ukončit. Pelhřimovským zklamáním si prošla také posádka Pavel Červenka a Jiří Volf, která důkladně připravovala vůz Mitsubishi Lancer EVO7, ale porouchané turbo všechny plány a dobře rozjetý závod ukončilo.

Na soutěži byl také přítomen technický zástupce Matador Motorsport ing.Peter Gábor, který v rámci možností monitoroval stav pneumatik po rychlostních testech. Po získání informací z měření tlaku, teplot a opotřebení pneumatik na konci testu konzultoval optimální nastavení závodních vozů soutěžícím, kteří používají sportovní pneumatiky Matador. „V průběhu a po soutěži panovala se sportovními pneumatikami Matador naprostá spokojenost,“ dodal ing.Peter Gábor.

Seriál Matador Cup pokračuje třetím závodem devátého září na Vyškovsku, kde bude součástí Bötcher Rally Vyškov.