Duda a Menabde s alfou na druhém místě o víkendu v Mostě !
     15.8.2006 11:53 - tisková zpráva

Ve dnech 11.-13. sprna 2006 se jel na mosteckém autodromu již čtvrtý podnik letošní sezony Mezinárodního mistrovství ČR v závodech automobilů na okruhu.

V DIVIZI 4 do 2000ccm skončila ve vytrvalostním 3. hodinovém závodě posádka Zdeněk Duda a Lasha Menabde s vozem Alfa Romeo 147 GTA na skvělém druhém místě za vítěznou posádkou Maděryč - Páral s velmi výkonným Audi A4 Superturismo. Potvrzení úspěšného víkendu bylo skvělé čtvrté místo Zdenka Dudy v nedělním  13 kolovém sprintu.

Robert Lucák, manager teamu: "Gratuluji a děkuji jezdům a celému teamu za skvělý víkend. Naše taktika byla od začátku jasná, posbírat co nejvíce bodů. Proto jsme zvolili pouze dvě posádky, které se dobře doplňují. Zdeněk s Lashou vytvořili úspěšný základ, který po většinu závodu následovala posádka Vladimír Franc a Jan Flemr na skvělém třetím místě. Bohužel 30 minut před koncem závodu je potkala technická závada způsobena vadným materiálem jednoho z dodavatelů a vozu upadlo levé přední kolo. I přesto byla posádka ještě klasifikována na devátém místě.

V celkovém pořadí vytrvalostního závodu se posádka Duda - Menabde umístila na 14. místě z 55. startujících, což považuji za nejlepší výsledek letošní sezony.

Nedělní sprint byl poznamenám silným deštěm v průběhu prvních kol závodu, který byl v pátém kole ukončen a vyhlášen jako "mokrý závod" v pořadí po průjezdu třetího kola. Bohužel právě v tuto dobu jsme Zdeňka odvolali do boxů na výměnu slicků za mokré pneu a při výjezdu byl Zdeněk za polovinou startovního pole. Tato situace nás spíše poškodila, ale motorsport přináší takové situace neustále. I přes tuto ztrátu se probojoval na 4. místo.

Zdeněk Duda je po tomto víkendu na celkovém 4. místě v MM ČR - DIVIZE 4 do 2000ccm, v první desítce jsou také Robert Lucák a Lasha Menabde.

Seriál MM ČR pokračuje Podzimní cenou Brna ve dnech 22.-24. září 2006.