Turecko 2006 : Skupinová „palba“ Citroënu C2 Super 1600
     17.10.2006 07:45 - tisková zpráva

Rallye Turecko - JWRC

Páté, šesté a sedmé místo za sebou si připsaly posádky na vozech Citroën C2 Super 1600 v juniorské soutěži Rallye Turecko, předposlední v letošním seriálu. Do cíle dojel i vůz Citroën C2-R2.

Nejvýše z posádek Citroënu skončil Kris Meeke. Pátá příčka ale byla velkým zklamáním. „Trať v neděli konečně připomínala Turecko. Až na pár blátivých pasáží jako následek nebezpečných bouřek z úvodu už byla suchá a na obloze se objevilo sluníčko. Vypadalo to, že bychom se mohli pokusit o finiš na první místo, ale realita byla jiná,“ tvrdil v cíli britský pilot v barvách P.H.Sport.

I tak ale má Meeke ještě teoretickou možnost celou klasifikaci mistrovství vyhrát. Navíc bude v posledním podniku juniorského šampionátu startovat na domácí půdě – na Wales Rally GB. „Víkendový výsledek nebyl takový, v jaký jsme doufali, ale pořád ještě máme matematickou šanci vyhrát šampionát.“

Jedno vítězství (Německo) a třetí místo (Španělsko), taková je letošní bilance Krise. „Jsou to ale pouze paběrky a zklamání,“ hodnotí celkově Yves Matton, manažer klientského programu Citroën Sport. „Závěr ovšem slibuje přímo thriller.“

V lepší výsledek v Tureckou doufal také Julien Pressac: „Nemohu říci, že bych byl spokojený. Věřil jsem v lepší konec šampionátu. Ukázalo se, že se musíme ještě hodně učit, hlavně při čtení tratě v horších podmínkách. Musíme se dobře připravit na příští rok tak, aby naše výkony byly doslova životní.“ Pro Juliena bylo Turecko pro letošek loučením s programem MS juniorů.

Nejlepší časy:

1. etapa – RZ 1 a 2 : anulovány – RZ 3 : Guy Wilks – RZ 4 : anulována – RZ 5 : G. Wilks – RZ 6 a 7 : Kris Meeke (Citroën C2 Super 1600) – RZ 8 : Urmo Aava – RZ 9 : Per Gunnar Andersson.

2. etapa – RZ 10 : P.G. Andersson – RZ 11 : U. Aava – RZ 12 : K. Meeke – RZ 13 : P.G. Andersson – RZ 14 : K. Meeke – RZ 15 : P.G. Andersson – RZ 16 : G. Wilks, U. Aava a P.G. Andersson.

3. etapa – RZ 17 a 18 : G. Wilks – RZ  19 : P. Valousek.

Nejlepší časy celkem:

K. Meeke, G. Wilks a P.G. Andersson, 4 – U. Aava, 2 – P. Valousek, 1.

Vedení v soutěži:

RZ 3 až 12: G. Wilks – RZ  13 až 14 : U. Aava – RZ  15 až 19 : P.G. Andersson (diskvalifikován v cíli).