www.car.cz
 

Smolné Vaňáčovo vystoupení v Rakousku
     19.1.2007 10:22 - tisková zpráva


Až překvapivě snadno Jan Vaňáč porážel konkurenci ve své třídě na úvodním podniku GA MMČR na rakouské IQ-Jänner-Rallye. Nakonec mu ale ani dvouminutový náskok nepomohl k vítězství. Po malé jezdecké chybě musel do superrally, která mu zachránila alespoň body za čtvrté místo.

 

Loňský vicemistr třídy enkových dvoulitrů se do Rakouska vydal již potřetí v kariéře, předchozí zkušenosti z trati mu však příliš nepomohly. „Letos byla soutěž přeci jen dost jiná než předchozí ročníky, navíc úplně chyběl sníh a led. Přesto nám stačily jen dva průjezdy vložek a s rozpisem jsem byl docela spokojen,“ pochvaloval si Vaňáč, který šel od začátku soutěže suverénně do čela.

 

Po předposlední rychlostní zkoušce prvního dne byl jejich náskok už přes dvě minuty. „Dost nás to překvapilo. Nejeli jsme nijak závratné tempo, a přesto jsme soupeřům hodně ujížděli. Pak nás ale nemile překvapila poslední RZ, kterou jsme jako jediní ze třídy projeli před jejím zrušením. Po přidělování časů jsme ale od ostatních, které jsme jinak poráželi, dostali půlminutu. Naštěstí to v pořadí nic nezměnilo. Věřím, že nás něco podobného nepotká na jiné soutěži, kde by to mohlo mít zásadní vliv na výsledek,“ podotýká Středočech.

 

Do druhého dne tedy posádka černého Peugeotu 206 RC Vaňáč–Talaváňa vyjížděla s  téměř dvouminutovým náskokem. Sobotní soutěžení ale nemělo dlouhého trvání. „Na první sobotní rychlostce se nám ve známých diváckých vracácích svezlo auto v minimální rychlosti po blátě mimo trať a zůstali jsme viset na drnu. Ven nám pomohli diváci. Bohužel v dalším průběhu RZ začal motor ztrácet výkon a teplota stoupla.

 

V cíli jsme zjistili, že máme promáčklou přední spodní mřížku a poškozené chlazení. To pro nás bohužel znamenalo odstoupení. Hodně nás to mrzí, protože to nebyla nijak fatální chyba a poškození by zabránila například delší  ližina. Nedá se nic dělat, o další body budeme bojovat na Šumavě, kde se doufám sejde početnější konkurence.“   

 

      

             tisková zpráva

  -Vicky- Media Productions 

           


 
 
Fotogalerie:   Jänner rallye 07 od Pavla Malého

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose