Béreš druhý den Akropolis zametal trať ostatním a sbíral zkušenosti

Po II. etape Acropolis Rally

Po včerajšej nútenej prestávke dnes nastúpila posádka Styllex Tuning Rally Teamu Jozef Béreš jun. a Petr Starý do druhej etapy. Poškodená časť prednej nápravy bola opravená a nový systém super rally umožnil pokračovať v súťaži. Časy v rýchlostných skúškach mali merané, ale neboli započítavané do celkového hodnotenia.

Podľa príslušných pravidiel boli zaradení v štartovej listine druhého dňa na nepopulárne prvé miesto. Prvé vozidlo na nespevnenej trati čistí trať od voľných kameňov a znečistení. Nasledujce vozidlá tak majú lepší kontakt s tvrdým podkladom a dosahovali výrazne lepšie časy.

Dnes bolo počasie v mieste konania súťaže výrazne horúce. Vozidlo Hyundai Accent WRC tak okrem náročného povrchu muselo odlávať aj prehrievaniu sa motora a hudrauliky. Mierne zvýšenie teploty motora a oleja diferenciálov však mechanici včas odstránili. Aj ostatné časti vozidla dnes preukazovali spoľahlivosť a pomohli k výkonu posádky

Najlepším umiestnením dnešného dňa bolo 10.miesto na super špeciálnej skúške Linea- Parnassos. Súperom v divácky atraktívnej jazde dvoch vozidiel naraz bol Toni Gardemeister z Fínska, ktorého v priamom súboji naši chlapci porazili.

Jozef Béreš jun., jazdec: „ Aj napriek tomu, že sme zametali trať sa nám išlo dobre .“

Petr Starý, spolujazdec: „ Jazda na nespevnej trati z prvého miesta nám dala mnoho skúsenosti. Výrazne pozitívne hodnotím aj to, že auto zaťažené vysokými teplotami a nesmierne ťažkým povrchom udržal tím mechanikov počas celej etapy v požadovanom stave. “