Brazilská rallye 2010 v cíli : Fabie S2000 mají druhé, třetí a čtvrté místo !
     6.3.2010 23:05 - tisková zpráva

VOZY ŠKODA FABIA SUPER 2000 NA BRAZILSKÉ RALLY OPĚT NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ

Spolehlivý výkon vozů Fabia Super 2000 na brazilské rally v okolí města Curitiba přinesl značce Škoda druhé, třetí a čtvrté místo v konečném pořadí. Guy Wilks z týmu Škoda UK Motorsport skončil druhý, Juho Hänninen z továrního týmu Škoda Motorsport třetí a týmový kolega Jan Kopecký čtvrtý.

Druhý podnik serie Intercontinental Rally Challenge (IRC) poznamenalo na úvod soutěže nevlídné počasí, pro vytrvalé a silné deště byl zrušen čtvrteční prolog a tak se závodníci poprvé postavili na start v pátek ráno. Na programu bylo 14 rychlostních zkoušek o celkové délce 213 km.

Hned úvodní páteční rychlostní zkouška znamenala smolný start pro Juho Hänninena s Mikko Markkulou, kteří měli na druhém kilometru defekt levého zadního kola a ztratili zhruba 90 vteřin a úvodní den obsadili čtvrtou pozici. S tímto handicapem se potýkali až do závěru soutěže a přestože sobotní den vyhráli všechny erzety, stačil jejich statečný výkon „pouze“ na třetí příčku.

Týmoví kolegové Jan Kopecký a Petr Starý zakončili první den na třetí příčce, v sobotní úvodní erzetě měli defekt pravého zadního kola a ztratili těméř 40 sekund, propadli se na čtvrtou příčku, kterou obsadili i ve finálovém pořadí. Sobotní den byl poznamenán zrušením dvou erzet z důvodu zaplavených tras po nočních tropických lijácích. Závodníci tak přišly o 30 ostrých kilometrů.

Angličan Guy Wilks se spolujezdcem Philipem Phughem předváděli po celou soutěž špičkové výkony a od začátku do konce se drželi v těsném závěsu za vítězným Krisem Meekem.

Michal Hrabánek, šéf týmu Škoda Motorsport: „S výsledkem můžeme být s ohledem na průběh soutěže spokojeni, náročná soutěž, kde jsme startovali poprvé v historii, byla poznamenaná defekty obou našich továrních posádek, což se prostě na výsledku projeví. Zejména výkon Juho Hänninena ve druhé etapě, kdy vyhrál všechny rychlostní zkoušky a celkově zvítězil v šesti erzetách z dvanácti, je velkým povzbuzením do další soutěže v Argentině, kam se celý tým nyní přesouvá.

Pro úspěch uděláme maximum, nečeká nás však žádná procházka růžovým sadem. Chtěl bych pogratulovat Krisovi Meekovi, ukázal proč je loňským šampionem IRC.“

Juho Hänninen: “Samozřejmě nás mrzí páteční defekt, soutěž se mohla vyvíjet trochu jinak. S dnešním výkonem jsem spokojen, v Argentině udělám vše pro to, abych podal můj nejlepší výkon.“

Jan Kopecký: „Byl to náročný víkend, ukázalo se, že máme na šotolině stále rezervy, těšíme se však do Argentiny. Fabia fungovala po celou dobu opět výtečně.“

Guy Wilks:“ Byl to dobrý závod se zajímavými souboji. Ze začátku jsme se trochu učili, nyní se již moc těšíme do Argentiny.“