V Německu Kresta v pátek začal poměrně slušně

NĚMECKÁ RALLYE – PRVNÍ ETAPA
    Časy v první desítce zaznamenali během prvního dne Německé rallye všichni tři jezdci týmu Škoda Motorsport. Čtvrté místo Armina Schwarze na RZ3 a třetí Romana Kresty na RZ5 jsou navíc nejlepšími dosavadními dílčími výsledky Fabie WRC.

Po páté rychlostní zkoušce patřilo Aminovi šesté místo absolutního pořadí. Během posledních tří měřených úseků mu ale problémy s brzdami nedovolily tuto příčku uhájit. Po první etapě patří Romanovi, Tonimu a Arminovi sedmé, desáté, respektive patnácté místo. Tratě prvních osmi rychlostních zkoušek Německé rallye měřily 135,02 kilometrů a zavedly jezdce mezi vinice moselského údolí. Počasí připravilo proměnlivé podmínky od deště až po jasnou oblohu.

Německá rallye je pro Armina Schwarze stým podnikem mistrovství světa, na jehož start se během své kariéry postavil. Jako současnému jedinému německému jezdci v továrním týmu se mu dostalo při včerejším večerním průjezdu startovní rampou v centru Trevíru od domácích fanoušků mohutných ovací. Během dnešního večera dostal v servisní zóně od členů týmu dort a několik dárků.

Roman Kresta:Třetí čas na RZ5 byl pro mě překvapením a ohromnou radostí. Musel jsem na to opravdu šlapat! Podmínky byly dneska velmi zrádné a na tratích bylo po průjezdu aut hodně nečistot. Kdyby bylo pouze sucho nebo pouze mokro, dalo by se jet ještě rychleji.“

Toni Gardemeister:Mým jediným problémem byl zaseknutý plynový pedál. Ten jsme ale v servisu opravili a auto pak už bylo v pořádku. Dnešní počasí bylo hodně nestálé, ale proměnlivé podmínky náš výkon nijak neovlivnily. Těším se na Baumholder, protože tam se nám obvykle dobře dařilo a možná bych si mohl zítra o nějaké místo polepšit.“

Armin Schwarz:
    Byl jsem překvapený, že je to můj stý start v mistrovství světa, protože sám jsem to nepočítal! Fabia byla dnes neuvěřitelná, zvláště na suchém asfaltu. Nebýt problémů s brzdami, jsem si jistý, že bychom byli dnes večer pátí.“

Martin Mühlmeier (vedoucí týmu Škoda Motorsport): “Dvě auta v první desítce potvrzují dobrý výkon Fabie WRC na asfaltu. Ještě než se Arminovi začaly odpoledne přehřívat brzdy, byl mezi deseti nejlepšími také. Je to škoda, výsledek mohl být ještě lepší.“