Peugeot bez Grönholma v Německu pátý a šestý

Německá rallye (20. – 22. 8. 2004)

Peugeot v Německu bodoval

Trier 22. srpna 2004 - Na páté a šesté pozici dojeli jezdci týmu Peugeot Cedric Robert a Freddy Loix do cíle Německé rallye. O své pozice svedli během posledního dne vzrušující souboj.

Ani dnešní podmínky nevybočily z celkového obrazu této soutěže. Dešťové přeháňky a kluzký asfalt činily volbu vhodných pneumatik neméně obtížnou jako v minulých dnech. Závěrečná etapa zahrnovala některé nové úseky, vedoucí po rychlých silnicích na jih od základny soutěže v Trieru. Celkem jezdci absolvovali sedm měřených úseků s délkou necelých sto kilometrů.

Cedric Robert startoval s 307 WRC poprvé. Přesto byl schopen dosahovat výsledků srovnatelných s absolutní špičkou. Neustále se zrychloval, zajel dva nejrychlejší časy a pro tým Peugeot získal cenné body do hodnocení značek.

"Byla to fantastická zkušenost,“ říká Cedric. „Být mezi nejlepšími jezdci na světě se špičkovým vozem je vždy určité privilegium. Začal jsem poněkud opatrněji, protože mým hlavním záměrem bylo dojet až do cíle. Myslím ale, že jsme zvolili správný kompromis mezi rychlostí a bezpečností a s dosaženým výsledkem jsem spokojený.“

Freddy zahájil dnešní den nejrychlejším časem. Také on prokazoval za volantem 307 WRC svou rychlost a odhodlání. Během první etapy měl několik problémů, ale vrátil se do bojů a kvalitními časy se posouval vzhůru průběžným pořadím. Jeho Peugeot byl během posledního dne spolehlivý, jedinou překážkou byl uražený ráfek během poslední série rychlostních zkoušek, který ho stál několik drahocenných sekund.

Belgičan říká: „Přes problémy v prvním dni to pro nás byla dobrá rallye. Nebyla pro mě lehká, protože podmínky byly stále nepředvídatelné. V každém případě jsem si to ale užil a za daných okolností jsme dosáhli maxima. Už se těším na další start s 307 WRC!“

Dvojnásobný mistr světa Marcus Grönholm soutěž nedokončil, když musel odstoupit na samém startu německé soutěže. Na velké kaluži dostal smyk a vyjel mimo trať. Zbytek soutěže absolvoval bez nároku na body. Díky systému SupeRally si tak mohl dále vylepšovat svůj styl jízdy na asfaltovém povrchu.

Šéf týmu Corrado Provera soutěž zhodnotil: „Cedric a Freddy pro nás odvedli excelentní práci. Potvrdili také zdatnost 307 WRC s novou pětistupňovou převodovkou. Tak brzké odstoupení Marcuse je pro mě ale hlubokým zklamáním.“

Světový šampionát se nyní přesouvá na opačnou stranu zeměkolule, k premiérovému startu v Japonsku. Rychlá šotolinová soutěž bude mezi 3. až 5. zářím pro všechny zúčastněné novou zkušeností. Jakékoli předpovídání případného úspěchu je nemožné.