NZ 2004: Marcus se třistasedmičkou stupňuje tlak
     tisková zpráva

Rallye Nový Zéland (16. – 18. 4. 2004)

Auckland 17. dubna 2004 -. Pilot Peugeotu Marcus Grönholm si po druhé etapě Rally Nový Zéland drží pozici na stupních vítězů. Marcus přenocuje na druhém místě, pouhých 19 sekund za vedoucím mužem soutěže. Jeho týmový kolega Harri Rovanperä zakončil den na místě čtvrtém.

Dnešní druhá etapa byla nejdelším dnem rally. Zahrnovala osm rychlostních zkoušek rozdělených na dvě série po čtyřech. Tratě byly celkově rychlejší než včerejší, byly hodně klopené a více znečištěné sypkou šotolinou. Navzdory ranní zamračené obloze zůstalo počasí nečekaně horké a suché.

Marcus se dnes předvedl ve výtečné formě a vyhrál čtyři rychlostní zkoušky. Den ukončil na pozici, která mu dovoluje bojovat v posledním dni o celkové vítězství. Dvojnásobný mistr světa se na zítřek těší a doufá, že naváže na svá tři předchozí vítězství na této soutěži, z toho dvě během jejích posledních dvou ročníků.

„Zítra opět pojedeme velmi rychle,“ řekl Marcus. „Nevím, jaké šance máme na vítězství, bude to obtížné, ale určitě pojedeme naplno. Měl jsem dnes z auta dobrý pocit a byli jsme schopni zajíždět velmi rychlé časy. Teď už jen to samé zopakovat zítra.“

Harri si během dnešní ranní série rychlostních zkoušek stále ještě na šotolině zvykal na novou 307 WRC. Je třeba si uvědomit, že je to teprve jeho druhá soutěž s tímto vozem. Harri si myslí, že mohl být lepší, kdyby zvolil pneumatiky s měkčí směsí. Ale i tak jel velmi rychle a zůstává v dosahu špičky. Jeho Peugeot 307 WRC fungoval bez problémů.

Harri řekl: „Byl to pro nás dobrý den a opět jsme se s 307 WRC více sblížili. Necítil jsem se dnes ráno moc jistě, protože na trati bylo hodně sypké šotoliny a nebyl žádný problém skončit mimo trať. Nechtěl jsem zbytečně riskovat, nejdůležitější je dojet do cíle a na dobrém místě.“