Vsetín opět se sněhem. Vyhrál domácí Orsák, ale mistrem je Flídr !!
     20.10.2007 22:54 - Pavel Jelínek

Prvenství na Rallye Vsetín si vybojoval Jaroslav Orsák s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX, přestože ve startovním poli byly i dva vozy specifikace WRC.

Vítězem mistrovství České republiky v automobilových soutěžích se ale stal Leoš Flídr s vozem Škoda Octavia WRC, kterému k titulu mu stačilo sedmé místo. Pořád totiž byl rychlejší , než Karel Trněný s modernější Fábií WRC.

Soutěž podobně jako vloni zkomplikovalo počasí a pořadatelé museli čtyři RZ zrušit.  Na trati leželo několik centimetrů sněhu a navíc špatně sjízdné byly hlavně v dopoledních  hodinách i příjezdové cesty. Z druhé etapy zůstala jen polovina plánovaných měřených úseků.

Skvěle se opět prezentoval domácí Jaroslav Orsák, který vyhrál před pár dny i Rallye Jeseníky.  V závěru se dostal na první místo před druhého Josefa Semeráda a vedení  udržel, byť Semeráda nakonec porazil jen o 1,5 sekundy. A o tom, že na  špici byla situace velmi vyrovnaná, svědčí i poze sekundový odstup třetího Vladimíra Barvíka.

Foto již najdete v naší fotogalerii.

Neoficiální výsledky - Vsetín 2007 :

1. Orsák, Vajík (Mitsubishi Lancer EVO IX) 52:15,8, 2. J. Semerád, Niemetz (Mitsubishi Lancer EVO IX) -1,5, 3. Barvík, Mynářová (Mitsubishi Lancer EVO IX) -2,5,

4. Z. Vlček, Král (Mitsubishi Lancer EVO IX) -7,7, 5. Cais, Ondrejčík (Mitsubishi Lancer EVO IX) -7,8, 6. Kopecký, Schovánek (Škoda Fabia Kit Car) -15,6.

Konečné pořadí MČR 2007: 1. Flídr (Škoda Octavia WRC) 93 bodů, 2. Trněný (Škoda Fabia WRC) 74, 3. Semerád 72.

Fotogalerie:    Würth Partr Rally Vsetín objektivem Pavla Malého