Bettegův memoriál vyhrál opět Ital Navara

Jezdec týmu Škoda Motorsport Toni Gardemeister zakončil své účinkování na 19. ročníku Bettegova memoriálu šestým místem. Jeho vítězem se již pošesté v řadě stal Ital Andrea Navarra. Podnik je každoroční součástí Motor Show v Boloni a souboje jezdce proti jezdci vždy přilákají do Grafic areny davy nadšených italských fanoušků·

Toni GARDEMEISTER vybojoval na rallyesprintu v Boloni šesté místo

· Vítězem se stal opět Andrea Navarra

· Desetitisíce fanoušků sledovaly hvězdy rallye v akci

Během soboty a neděle jich pořadatelé napočítali na 30 tisíc fanoušků u trati. Soutěž je pořádána na počest italského jezdce, který tragicky zahynul během Korsické rallye v roce 1985. Trvala tři dny a zahrnovala také sobotní noční závod.

Letošní závod se jel na smíšeném asfaltovém a šotolinovém povrchu. Startovní listina byla nabita hvězdami včetně čerstvě korunovaného mistra světa Pettera Solberga, loňského mistra světa Marcuse Grönholma a vycházející finské hvězdy Mikko Hirvonena.

Toni říká: “Jízda před rozvášněnými davy diváků byla opravdu velkolepá a jezdit na takovýchto tratích s Fabií WRC je radost. Jel jsem pořád ve velkých smycích a viděl jsem spoustu mávajících rukou. Nebylo to ale tak snadné – jednou mi na trati zhasl motor, dost to klouzalo a okruh byl celkově rychlejší než v minulých letech. V každém případě to byl dobrý způsob, jak se rozloučit s nabitou sezonou. Teď se však už těším na pár dní volna.“