Na valašské Rallye Vsetín všechno jinak. Vyhrál překvapivě Březík před Barvíkem.
     5.11.2006 19:49 - Pavel Jelínek

Pořadatelé sobotního rallyesprintu v okolí Vsetína, který zakončil nejen  sezóny sprinterského šampionátu, se vypořádali s páteční sněhovou nadílkou tak, že značně upravili připravenou trať, takže všechno bylo nakonec jinak .....

Závěrečný díl mistrovství České republiky ve sprintrallye nakonec skončil velmi překvapivým vítězstvím Martina Březíka s lancerem EVO IX. Druhý Vladimír Barvík zaostal o 55 sekund. Nicméně si tímto výsledkem v pohodě pojistil celkové druhé místo v celém šampionátu!! pěkná třetí  příčka pak patřila čtyřkolce  Subaru  Impreza Dana Běhálka.

V konečném součtu třetí skončil Josef Peták, který zároveň vyhrál skupinu A i třídu S1600, ale na startu stejně jako třeba již jistý mistr Josef Semerád chyběl.

Místo osmi  se nakonec na ledu a sněhu jelo jen šest erzet, takže ani pro diváky to nebyl až tak vydařený závod. Mnozí z favoritů, jako třeba Jan Kopecký, Jiří Volf , či Polák Grzegorz Grzyb, měli smůlu  a  odstoupili.

Nyní je na řadě Setkání mistrů v Sosnové o nadcházejícím víkend a začátkem prosince pak tradiční  Pražský rallyesprint.

Výsledky:
1. Březík, Svoboda (Mitsubishi Lancer EVO IX) 43:38,6, 2. Barvík, Mynářová (Mitsubishi Lancer EVO IX) -54,9, 3. Běhálek, Černohorský (Subaru Impreza Sti) -1:03,5,

4. Jelínek, Kotěna (Mitsubishi Lancer EVO VII) -1:43,6, 5. Tlusťák, Dresler (Citroën Saxo Kit Car) -1:48,1, 6. Prášil, Prášilová (Škoda Felicia) -2:02,4.