Ještě Šumava: První vítězství si připsal Simon Hughes
     11.3.2005 10:09 - tisková zpráva

Pohárové fabie deklasovaly ve třídě A5 konkurenci

Pověst jednoho z největších favoritů 3. ročníku Škoda Fabia Rallye Cupu potvrdil na sněhu při Mogul Šumava Rallye Klatovy waleský pilot Simon Hughes. Od 1. RZ si počínal naprosto suverénně a s přehledem vybojoval vítězství nejen v pohárovém závodě, ale i ve třídě A5.

Nejvážnějším soupeřem mu byl další nový muž ve Škoda Fabia Rallye Cupu, Josef Sedláček. Uplatnil své zkušenosti (loňský mistr republiky ve skupině N) a dojel si pro druhé místo v poháru a prvních 15 bodů. Třetí příčka patří Antonínu Novákovi, stejné pořadí na prvních třech místech zůstalo i ve třídě A5, a tak pohárové fabie opět potvrdily svoji převahu ve třídě A5.

Další body už s větším odstupem získali loni celkově ve Fabia Cupu druhý Lubomír Vokál a mladý nováček v seriálu Miroslav Levora.
Příjemné je zjištění, že z Mogul Šumava Rallye Klatovy nemusel žádný pohárový jezdec odstoupit kvůli technické závadě. Cílovou rampu neviděli Daniel Fottera a Ladislav Kopelent, oba odstoupili po haváriích.