Pech porazil Štěpána Vojtěcha v Pačejově o pouhých devět vteřin
     30.7.2005 23:42 - Pavel Jelínek

Obhájce sprintového titulu Václav Pech zvítězil v  sobotní Agropa rallye Pačejov 2005 a po šestém podniku seriálu si pojistil svoji první příčku v průběžném pořadí domácího šampionátu ve sprintrallye. Největším soupeřem mu byl již tradičně   Štěpán Vojtěch, kterého  tentokrát překonal  o pouhých devět vteřin.

Pech i Vojtěch nyní mají po šesti odjetých rallye šampionátu na kontě tři vítězství.  Vojtěch měl problémy s pneumatikami a a tři měřené úseky musel jet na rezervě, takže  podle svých slov mírně ztrácel.

Třetí příčka patřila  Trněnému a  čtvrtá Trojanovi při jeho mimořádnmém startu  s WRC. Slušně zajel i David Komárek, který  skončil  čtvrtý. Za ním již dojel  vítěz  PV Votava.

Sedmý díl sprintů se pojede 3. září jako  Böttcher rallye Vyškov.

Výsledky:
1. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) 35:34,5 min., 2. Š. Vojtěch, Ernst (Peugeot 206 WRC) -8,9, 3. Trněný, Pritzl (Škoda Octavia WRC) -2:17,7, 4. Trojan, Vodička (Škoda Octavia WRC) -2:27,0, 5. Komárek, Roupec (Mitsubishi Lancer Evo VI) -2:28,4, 6. Votava, Synáč (Mitsubishi Lancer Evo VIII) -3:07,1.

Fotogalerie:   Rallysprint Agropa 2005, foto Robert Jeníček