Horácká rallye : mistr sprintů Jarin Orsák začal letos stříbrem !
     7.4.2010 00:26 - tisková zpráva

Horácká rallye : mistra sprintů Jarina Orsáka překonal jen Roman Kresta

První krok k obhajobě koruny sprintového krále

Pouhý týden po nepříjemné havárii na Valašské rally vykročila posádka Jaroslav Orsák – Karel Vajík pravou nohou k obhajobě rallysprintového titulu. Na úvodní soutěži seriálu Horácké rally vybojovala skvělou stříbrnou příčku. Rychlejší byl pouze Roman Kresta, všechny speciály kategorie WRC a S2000 nechal Orsák za sebou.

Pětadvacetiletý jezdec z Valašských Kloubouků nastoupil na start s lancerem deváté evoluce se kterým na Valašce startoval Bujáček . „Naše auto bychom stihli opravit, ale bylo by to příliš hektické a mechanici by museli pracovat po nocích,“ vysvětloval situaci Jarek. „Mitsubishi týmu K.I.T. Racing jsou prakticky stejná, proto pro nás nebyl problém přesednout do jiného vozu. Pouze jsme podle sebe upravili nastavení podvozku.“

Po loňském zisku titulu nemohl být cíl jiný než umístění na stupních vítězů. Při současné konkurenci, kdy do sprintů zamířil Kresta a dalších šest jezdců sedlalo speciály WRC a S2000, to nebylo jednoduché. Na úvodní vložce posádka nasadila optimální tempo a dosažený třetí čas napověděl, že se jedná o reálné ambice. Soutěž probíhala bez jakýchkoliv problémů a Jaroslav Orsák zajížděl stabilně časy, které mu zaručovaly postavení na stupních vítězů.

Rychlejší byli pouze Roman Kresta a Jan Štěpánek (Octavia WRC), kteří spolu zápolili o celkové prvenství. Na rychlé časy Odložilíka za volantem Škody Fabie S2000 zareagoval „Jarin“ druhým časem na předposledním měřeném úseku a nápor soupeřů s přehledem odrazil. Po Štěpánkové havárii mu nakonec spadla do klína stříbrná pozice.

„Jsme spokojeni, celou soutěž jsme si za krásného slunečného počasí užívali. Po vsetínské „příhodě“ jsme byli opatrnější. V úvodu jsme nasadili optimální rychlost a tu udržovali až do cíle.“

Dalším startem Jaroslava Orsáka bude Rallye Šumava v polovině dubna.