WSBK – Brno – Nedělní závody přinesly českým jezdcům smíšené pocity.
     21.7.2008 07:31 - Jirka Navrkal

Z pohledu českým jezdcům a týmům přinesly nedělní závody smíšené pocity. Matěj Smrž obsadil ve třídě Superstock 1000 8. místo. stejně jako Matheu Lagrive ve třídě Supersport.

Superstock  1000 – Matěj Smrž 8. místo , Drobný po pádu nedojel

Prvním nedělní závod na brněnském Masarykově okruhu byl závod třídy Superstock 1000 ve kterém naše barvy hájil Matěj Smrž (Honda CBR1000RR) a Michal Drobný (Honda CBR1000RR). Smržovi se podle jeho představ moc nepovedla kvalifikace pro závod , kde si vybojoval 12. místo na startovním roštu. Michal Drobný pak na své Hondě přes postupné zlepšování dokázal zajet čas ,který stačil na 23.místo a stájový kolega z jihočeského MS Racingu Barry Burrel si pro závod vybojoval 18. místo na startovním roštu.

Start do závodu se však Matějovi Smržovi vůbec nepovedl a při nájezdu do druhého kola byl klasifikován na místě 15. . V průběhu závodu za to Matěj vzal a v cílovou šachovnici projel na pěkném 8. místě o které bojoval až do posledních metrů závodu s dotírající trojicí Giugliano, Magnoni a Jones.  Michalu Drobnému se start do závodu také moc nepovedl a po stíhací jízdě ve 4.kole neudržel svoji motorku na závodní dráze a havaroval . Stájový kolega Matěje Smrže si dojel pro jeden bod do Celkové klasifikace za 15. místo. vítězného francouze Bergera. Na druhé pozici dojel Poleman B. Roberts s Ducati 1098R před italem Politou, který jel rovněž na Ducati 1098R

Výsledky  závodu třídy Superstock 1000

1. Berger  -  Honda , 2. Poleman - Ducati , 3. Roberts - Ducati , ..... 8. Smrž – Honda , 15. Burrell - Honda

, Drobný – nedokončil

Celková klasifikace po Brně :

1.Roberts 96 bodů , 2. Simeon 95 bodů , 3. Berger 84 bodů ,...... 7. Smrž 48 bodů , 17. Burrell 15 bodů

Supersport 600 – KL Intermoto – Matheu Lagrive – 8. místo , Wiliam De Angelis - nedojel

Jezdec hradeckého týmu K+L Intermoto Matthieu Lagrive si vybojoval v kvalifikaci pro start do závodu 9. pozici  a jeho kolega Wiliam de Angelis až 30. místo.

Start do závodu se Lagrifovi povedl a v průběhu celého závodu bojoval  s jezdci Hannspree Honda Altea týmu o 6-8 místo. Bohužel pár kol před koncem začali odcházet Lagrifovi gumy a cílovou čáru proťal z mírným odstupem na Nanneliho a Hollanda na 8. místě. Wiliam De Angelis byl nucen v průběhu závodu odstoupit ze závodu pro technickou poruchu na svém motocyklu. .

Jezdci třídy Supersport přiváděli diváky do varu , když nejlepší pětice jezdců až do posledního kola bojovala kolo na kolo o vítězství v tomto závodě . Nakonec byl nejrychlejší brit Jonathan Rea s motocyklem Honda CBR600RR před svým týmovým kolegou Andrew Pittem z Austrálie. Pro třetí místo si dojel další australan Joshua Brookes jedoucí rovněž z Hondou CBR600RR

Výsledky závotu třídy Supersport:

1.Rea – Honda 2. Pitt – Honda , 3. Brookes – Honda , ...... 8 . Lagrive – Honda , De Angelis nedojel.

Celková klasifikace :

1.Pitt 133 bodů , 2. Brookes 101 bodů , 3. Parkes 100 bodů , .....12. Lagrive 36 bodů.

Dalším závodem těchto tříd bude již za dva týdny o víkendu 2.-3. srpna závod v Anglii na okruhu v Brands Hatch.