Po téměř dvacet let závodního snažení přichází BEDNA pro Jakuba Smrže z MS SBK !
     27.4.2009 12:15 - tisková zpráva

No comment!

Téměř dvacet let závodního snažení stojí v pozadí dnešního pódia z MS Superbike. Po celou tuto dlouhou dobu přicházely dílčí úspěchy, ale momentů, které by se daly ke dnešku alespoň přirovnat, nebylo mnoho.

Snad titul vicemistra Evropy z roku 2000, nebo páté místo, které Jakub obsadil ve své první kompletní sezóně v MS 125ccm (2001) také právě v Assenu. Jistě uznáte, že od těchto výkonů uběhlo již mnoho času a omluvíte naše rozhodnutí detailněji se věnovat dnešnímu historickému úspěchu až po vstřebání všech emocí spojených s tímto mezníkem v Jakubově kariéře.

Nebojte se, nebudete o nic ochuzeni a můžete se těšit na rozsáhlé reportáže, které si tento okamžik zaslouží.

Superbike
Jakub Smrž s motocyklem Ducati zajel v první jízdě na své oblíbené trati v nizozemském
Assenu vynikající výsledek, když skončil na 6. místě. Ve druhé jízdě se mu ale podařil
historický okamžik pro český motocyklový sport vůbec, když se jako první český jezdec
v závodě superbiků dostal na podium vítězů. V cíli skončil jako třetí za Japoncem Hagou a
Britem Haslamem.

V tabulce mistrovství světa patří Kubovi Smržovi po čtyřech závodech – 8 jízdách - skvělé
desáté místo, když vede Japonec Haga před Američanem Spiesem.

Superstock
Ondra Ježek opět bodoval. Ve svém druhém závodě v této kubatuře se mladý brněnský
jezdec umístil na 13. místě, což znamenalo zisk 3 bodů a v průběžné klasifikaci mu patří
výborné 8. místo se ziskem 12 bodů.
Ovšem výborně jezdil i další jezdec týmu MS Racing, Brit Barry Burrell, který dokončil závod
na 9. místě a v tabulce je zatím průběžně 5.

Supersport
Matěj Smrž měl po celý víkend problémy s motocyklem a závod tak bohužel nedokončil.