www.car.cz
 

Superbiky se řítí do Brna na Masyrykův okruh ! Již v závěru července
     12.7.2009 07:18 - tisková zpráva


Superbiky se řítí do Brna! Už se to blíží!

Mistrovství světa superbiků zavítá jako každoročně na horký asfalt Automotodromu Brno, a to v posledním červencovém víkendu 24. – 26.7. Rozhodně je se na co těšit, vždyť kromě úžasných závodů nabušených superbiků čekají na diváky také starty mistrovství světa supersportů, evropského šampionátu třídy Superstock 600 a Poháru FIM litrových Superstock 1000. Na Masarykově okruhu tedy bude rušno po celý víkend, od rána až do (pod)večera!

Fandové těchto silných čtyřtaktů o objemu 600 – 1200ccm se už teď jistě nemohou dočkat, až uvidí startovní pole, nabité světovými esy, v akci. Do Brna totiž přijedou takové hvězdy motosportu, jako čtyřnásobný mistr světa třídy 250ccm Moto GP „šílený Max“ Biaggi, lídr šampionátu superbiků Japonec Noriyuky Haga, Carlos Checa, velmi dobře známý z bojů o stupně vítězů v Moto GP, a české barvy bude hájit stále se lepšící Jakub Smrž, který bude mít kolem trati jistě obrovskou podporu.

Mistrovství světa superbiků poprvé zavítalo na Masarykův okruh v roce 1993, pak ještě na skok roku 1996, a od roku 2005 se v Brně jezdí toto mistrovství každým rokem. V mnoha zemích jsou superbiky dokonce navštěvovanější a divácky vyhledávanější, než klasické Moto GP. Za tím zřejmě stojí také větší volnost diváků, kdy neexistuje omezený vstup pouze na jednu tribunu, ale fandové se mohou podívat na všechny otevřené tribuny a také do boxů, kde si mohou zblízka prohlédnout zázemí týmů a pocítit závodní atmosféru a napětí.

A jak bude víkend ve znamení superbiků probíhat? V pátek 24.července zahájí program volné a kvalifikační tréninky třídy superbike, se kterými se budou mísit tréninky ostatních kategorií Superstock 600 a 1000 a Supersport. V sobotu jsou na řadě kvalifikační tréninky všech zmíněných tříd a tradičně určí pořadí na startovním roštu prvních čtyř řad superbikové Superpole, tedy pouhé jedno měřené kolo.

Ostré závody jsou připraveny na neděli, kdy se od deváté hodiny roztočí kola motocyklů nejdříve v zahřívacích jízdách, a pak už v 10:40 odstartuje série závodů – po jednom Superstock 600, 1000 a Supersport, a dva nejsledovanější závody - Superbiky, vrchol celého dění. 

 

 

Chcete-li se na okruh podívat prostřednictvím kamery, klikněte na následující odkaz. Můžete využit i statický pohled na závodní dráhu, klikněte zde.

PR
 Automotodrom Brno,

http://www.automotodrombrno.cz 


 
 
Fotogalerie:   SBK 2009 a Jakub Smrž míří do Brna, foto týmu

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose