Stáj Young Driver AMR s Engem obsadila v týmech konečnou čtvrtou pozici.
     6.12.2010 23:10 - tisková zpráva

Enge s Turnerem čtvrtí v konečné klasifikaci mistrovství světa vozů GT1

Poslední podnik premiérové sezóny FIA GT1 World Championship přinesl posádce Tomáš Enge – Darren Turner s vozem Aston Martin DBR9 celkové čtvrté místo v hodnocení jezdců. Německá stáj Young Driver AMR obsadila v hodnocení týmů také konečnou čtvrtou pozici.

Poslední závodní víkend Mistrovství světa vozů GT1 se o prvním prosincovém víkendu odehrál na argentinském okruhu Potrero de los Funes nedaleko města San Luis. Tomáši Engemu a Darrenu Turnerovi patřila před desátým podnikem premiérové sezóny druhá pozice, kterou nakonec neuhájili.

V první části sobotní kvalifikace obsadil Darren Turner sedmnáctou pozici, která nestačila k postupu do dalších částí měřeného tréninku. Tým Young Driver AMR vsadil na jednu sadu nových pneumatik, na kterých britský jezdec nedokázal zajet dostatečně rychlé kolo. Na Tomáše Engeho a Darrena Turnera tak čekala v hodinovém kvalifikačním závodě tvrdá práce. Česko-britská posádka se během něj probojovala na desáté místo, ze kterého odstartovala také do hlavního závodu.

Poslední závod sezóny rozjížděl Darren Turner, který se však krátce po startu propadl na chvost startovního pole. Během hodinového závodu se nepodařilo Darrenu Turnerovi a Tomáši Engemu probojovat víš než na patnáctou pozici, protože jejich motor vozu Aston Martin DBR9 ztrácel v průběhu závodu výkon. Česko-britská posádka nedokázala v Argentině ani v jednom závodě bodovat, kvůli tomu se v konečném hodnocení propadla na čtvrté místo. Také německý tým Young Driver AMR obsadil konečnou čtvrtou pozici v hodnocení týmů.

Tomáš Enge, jezdec týmu Young Driver AMR: „Náš problémový víkend začal již v kvalifikaci, kde jsme nasadili pouze jednu sadu nových pneumatik. Nakonec to nestačilo na lepší, než sedmnáctou pozici. V kvalifikačním závodě jsme obsadili desáté místo, což nám ještě dávalo naději na uhájení druhé pozice.“

„Po startu se Darren propadl po úvodních zatáčkách na chvost startovního pole. Následně začal motor našeho vozu ztrácet výkon a my už jen dokroužili do cíle, protože se s tím nedalo bojovat. Skončili jsme tak na čtvrté pozici v celkové klasifikaci jezdců i týmů.“

„Byla to pěkná a učební sezóna pro náš tým, mě a Darrena, se kterým se mi výborně spolupracovalo. Vyhráli jsme na Silverstonu, kde nás diskvalifikovali a na Nürburgringu. V Brně a Brazílii jsme skončili druzí, takže beru tuto sezónu určitě pozitivně.“