SCC na úvod sezóny v Brně ovládl Andreas Fiedler
     3.5.2014 11:39 - Vladimír Rožánek

První závodní víkend má za sebou Sports Car Challenge. Slavit po Brně, kam se tento seriál vrátil po několikal letech, mohl hlavně Němec Fiedler na PRC Audi turbo 2000ccm3. Brněnský úvodní díl seriálu Sports Car Challenge přilákal na start hned několik velmi zajímavých tváří. První z nich byl Rakušan Karl Heinz Matzinger, který má na kontě několik pohárů v rakouském mistrovství cestovních vozů, ale také vítězství ve druhé divizi SCC, v Brně startoval s velmi rychlým PRC Audi Turbo 2000ccm3. Dalším, kdo se vrátil k závodům SCC po několika letech není nikdo jiný, než Tessitore, opět na stroji PRC Audi turbo. Švýcar Flavio Mathys pak předvedl v Brně Wolfa, tedy prototyp, ve kterém vidí někteří velký potenciál pro závody na okruzích, ale také na vrchařských závodech, kde s ním pojede třeba Luxemburčan Hauser. Nejlépe se s prvním podnikem Sports Car Challenge v Brně vypořádal Andreas Fiedler z Německa na PRC Audi Turbo, ikdyž díky technickým problémům z pátka musel hodně opravovat. V závodech, které obě jízdy odjelo SCC v neděli, tam upaloval nejlépe Fiedler a bylo vidět, kdo je pánem závodní dráhy. V první jízdě skončil za jeho zády Švýcar Jacques Breitenmoser, další z velkých kandidátů na vítězství, opět se strojem PRC WR60 Audi Turbo. Třetí v první divizi dojel navrátilec K.H.Matzinger. Druhou divizi do 2000ccm3 vyhrál Wolf Honda s jezdcem Flaviem Mathysem ze Švýcarska, druhé místo obsadil Rakušan Dr. Norbert Groer s Ligierem Honda a bronz tentokrát odvážela do Německa Anja Jouhsen na Tattus Honda. Druhý závod tomu Fiedler ještě trochu přiložil a zvítězil s náskokem 38 sekund před Jacquesem Breitenmoserem a na bronzový stupínek se tentokrát postavil Siegmar Pfeiffer na stroji Norma BMW. Druhou divizi opanoval Rakušan Groer s Ligierem Honda, který porazil nejen Anju Jouhsen s Tattus Honda, ale také Ingo Lauschera na Radicalu Suzuki 1500ccm3. Flavio Mathys skončil se ztrátou kola a ani v jedné jízdě nakonec nestartoval bývalý vítěz Gerhard Munch s Normou Honda. Vláďa Driver Rožánek Sports Car Challenge OSK 2014

Fotogalerie:   PCB 2006 - Sports Car Challenge - neděle - foto Alois Folta