www.car.cz
 

Očekávaný vrchol sezóny v MOSTĚ je zde !! Czech Truck Prix !!
     20.8.2007 12:29 - tisková zpráva


Autodrom Most zve na Matador Czech Truck Prix 2007

 

Očekávaný vrchol motoristické sezóny na mosteckém okruhu se přiblížil na dosah ruky. Už od pátku se na víc, než čtyřkilometrové závodní trati u severočeského Mostu rozburácí agregáty o výkonu až 1200 koňských sil. Tradiční český podnik FIA Evropského šampionátu tahačů slibuje velkolepou závodní podívanou, která bude doplněna atraktivními doplňkovými závody, ale i bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

 

Záštitu nad letošní největší závodní akcí na Autodromu Most letos převzal hejtman Ústeckého kraje ing. Jiří Šulc. „Je to vítaná příležitost jak pozitivně zviditelnit náš region coby oblast, která už dávno není měsíční krajinou, ale  zajímavým krajem. Oblastí, která sice nadále zůstává energetickou zásobárnou republiky, ale zároveň tu na zrekultivovaných výsypkách fungují areály, kde se konají akce minimálně evropské úrovně.

 

Vím, že do Mostu se při této příležitosti sjíždí desítky tisíc návštěvníků nejen ze všech koutů republiky, ale i z Evropy.  Máme tak možnost jim všem ukázat, že náš kraj je zajímavý a krásný,“ řekl hejtman.

 

Kromě tréninků a závodů tahačů, kterých je letos přihlášeno opět kolem pětadvaceti, se divákům představí i Evropská série formulí a prototypů Sports Car Challenge, pohár BMW1 Challenge a prestižní Česká pojišťovna – Škoda Octavia Cup. Ve všech doprovodných závodech je hlášen vysoký počet účastníků, kteří se před početným publikem budou chtít předvést v nejlepším světle.  Připomenout lze také starty domácích jezdců. Mezi truckery se představí mostecký Michal Dolák, v poháru octavií startuje Jan Bohuslav.

 

Velký důraz je letos kladen na poutavý doprovodný program v nedělní polední pauze a na trati se bude konat defilé kamionů, proběhnou i srovnávací akcelerační testy mezi závodními trucky, sportovními vozy a dokonce i dragstery. Připravena bude také akrobatická vložka letounu L 39. Mimochodem ani sobotní polední pauza nebude bez zajímavosti, protože do Mostu zamíří účastníci spanilé jízdy Velorexů a na pět desítek plátěných tříkolek se na závodní dráze představí i zdejším divákům.

 

Divácký svah bude opět nabízet nesčetné množství atrakcí pro celou rodinu, které v neděli budou všechny zcela zdarma. Bude to příspěvek společnosti Matador návštěvníkům nejkvalitnější akce roku.

 

První páteční volný trénink začíná ve 13 hodin a 40 minut. Kvalifikační jízdy prvního víkendového dne se budou konat až do osmnácté hodiny. V sobotu i v neděli pak program začíná v 9,00 a končí v 18,00 hodin.

(19.8. 2007)

 

PR  MO


 
 
Fotogalerie:   Piešťany 2007, okruhové MMČR - neděle, foto Martin Straka, BPA

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose