Buggyra prolomila prokletí Misana. Markus Bösiger vyhrál dnešní pohárový závod !!
     23.9.2007 00:16 - tisková zpráva

Buggyra prolomila prokletí Misana

Zase o něco blíže má roudnická stáj Buggyra k titulu evropského šampióna tahačů. Její pilot Markus Bösiger totiž vyhrál dnešní pohárový závod v italském Misanu a zvýšil tak svůj náskok před obhájcem titulu Antoniem Albacetem na 41 bodů. A bylo to vůbec poprvé, kdy se podařilo roudnické stáji v Itálii vyhrát. Jeho týmový kolega David Vršecký měl v pohárovém závodě technické problémy a skončil pátý. V průběžném pořadí Evropského šampionátu, ale přesto drží třetí místo.

Závod na trati poblíž Jaderského moře se vyvíjel pro české barvy ideálně už v kvalifikaci, kterou vyhrál způsobem start - cíl právě Bösiger, zatímco Vršecký bral bronz. Nejlepší tři letošní jezdci se tak seřadili ve stejném pořadí jako je celkový stav šampionátu.
Hlavní závod byl ale  mnohem dramatičtější. Dobrý start posunul na třetí místo Gerda Körbera, zatímco David Vršecký se propadl až za něj. Začal Němce dotahovat, ale ve třetím kole ho zradila převodovka. Až do konce závodu musel pak vystačit pouze s jedním rychlostním stupněm a byl rád, že nakonec uhájil alespoň páté místo.

Vršecký se ale po dojezdu zlobil nejen na vůz, ale také na bývalého týmového spolujezdce Gerda Körbera. "Gerd měl naprosto ulitý start, to by mělo mít ještě dohru," říkal Vršecký, ale rozhodčí napomenuli za jízdu právě českého jezdce.

Technická závada ale prý byla hodně nepříjemná. "Bude to podle mě nějaká prkotina, ale jet na tomto okruhu devět kol na jednu rychlost, kdy ztrácíte otáčky, nebylo vůbec příjemné a páté místo bylo skutečně maximem," prohlásil Vršecký, který ale téměř udržel bodový odstup od čtvrtého Hahna, na kterého se již na pět bodů přiblížil Körber.

Vítězný Bösiger měl radost, kterou mu pak nezkazila ani zpráva z Prahy o porážce jeho krajanů tenistů ve čtyřhře. "Start jsem si pohlídal a pak už auto šlapalo jako hodinky, jen jsem chránil pneumatiky, abych v klidu dojel," radoval se švýcarský pilot.

V neděli se jedou také dva závody a pokud by po nich měl Bösiger náskok 61 bodů, mohl by slavit evropský titul. Pokud bude Albacete s menším odstupem, rozhodne se o novém šampinóvi až za dva týdny ve španělské Jaramě.

Sobotní výsledky:
Kvalifikace (na 8 kol): 1. Bösiger (Švýc./Buggyra) 16:24,379 min., 2. Albacete (Šp./MAN) -0,628, 3. Vršecký (ČR/Buggyra) -1,514, 4. Hahn (Něm./Mercedes) -9,273, 5. Körber (Něm./MAN) -9,502, 6. Altenstrasser (Něm./Renault) -15,517.
Pohárový závod (12 kol): 1. Bösiger 24:30,941, 2. Albacete -0,939, 3. Körber -8,519, 4. Hahn -17,558, 5. Vršecký -18,344, 6. Levett (Brit./MAN) -20,958.
Průběžné pořadí EP:
Jednotlivci: 1. Bösiger (Švýc./Buggyra) 367 bodů, 2. Albacete (Šp./MAN) 326, 3. Vršecký (ČR/Buggyra) 288, 4. Hahn (Něm./Mercedes) 220, 5. Körber (Něm./MAN) 215, 6. Allgäuer (Rak./MAN) 129, ..., 10. Vojtíšek (ČR/Renault) 43 ..., 18. Dolák (ČR/MAN) 10 b.
Týmy: 1. Buggyra (Vršecký, Bösiger) 719, 2. MAN (Körber, Allgäuer) 464, 3. Mercedes (Hahn, Sanjuan/Šp.) 369, 4. Renault (Vojtíšek, Garret, Altenstrasser, Simeon) 294.