www.car.cz
 

Frankieho tým veze z Assenu dva poháry v rámci týmů
     11.5.2009 11:37 - tisková zpráva


První závody začaly v Assenu 

První závody začaly. Jedou se na Holandském okruhu Assen.Frankie Truck Racing Team je zde připraven s celým svým zázemím a závodními stroji již od čtvrtka večer. V pátek se jely první volné tréninky na suché a poté i na mokré trati.Piloti Frankie Vojtíšek a Markus Altenstarsser si tak měli možnost odzkoušet jízdu a nastavení vozů na suché a mokré trati. Večer pak Frankie Vojtíšek se svým závodním strojem a spolu s dalšími 6 závodními trucky jeli exhibiční jízdu do centra města Assen , kde proběhla prezentace pilotů a závodních trucků.

V sobotu ráno se jel zahřívací trénink a poté následoval měřený trénink ve kterém obsadil Markus Altenstrasser pátou a Frankie Vojtíšek sedmou pozici z celkových 23 závodních strojů.První hlavní závod odstartoval ve 13:45 h. , Markus se probojoval na krásné čtvrté místo a hned v závěsu za ním Frankie na pátém místě. Toto umístění si udrželi až do konce závodu. Po skončení závodu dostal Bosiger z druhé pozice penalizaci za překročení rychlosti a posunul se na páté místo.

Tím se Markus posunul na třetí a Frankie na čtvrté místo. Druhý hlavní závod startuje v 16:55 hodin kde dle nových sportovních pravidel se u prvních osmy závodníků otáčí pozice na startovním roštu. Frankie bude startovat z pátého místa a Markus z šestého.

Druhý hlavní závod

Markus a Frankie odstartovali do sobotního druhého hlavního závodu výborně. Po několika předjížděcích akcích obsadili Frankie sedmou a Markus osmou pozici.V týmovém hodnocení jsme za první závodní den obdrželi jedno druhé a jedno třetí místo. V průběžném pořadí je Markus na Altenstrasser na čtvrté a Frankie Vojtíšek na páté pozici. Zítra nás čeká zahřívací trénink a poté měřený trénink na další závod.

Frankie pátý, Markus penalizován

V nedělním měřeném tréninku obsadil Markus Altenstrasser šestou příčku a Frankie Vojtíšek devátou. Nastoupí tak do prvního nedělního závodu, Markus ze třetí a Frankie z páté řady na startovním roštu. V hlavním závodě předvedl Frankie i Markus perfektní start a probojovali se Markus na čtvrtou a Frankie na pátou příčku. Markuse i Frankieho však dokázal překonat před koncem závodu dotírající Hahn. Markus dojel závod na páté a Frankie na šesté pozici. Po závodě, ale Markuse penalizovali a bude tedy startovat v druhém nedělním závodě z poslední pozice.

Frankieho perfektní start

Druhý nedělní závod se Frankie hned po startu probojoval na třetí pozici, ale zezadu dotírající Albacete, Frankieho vystrčil z tratě a Frankie se propadl na šestou pozici. Tu si udržel až do konce závodu. Druhý startující jezdec Frankie Truck Racing Teamu Markus Altenstrasser startující z poslední řady se po startu začal prodírat početným polem závodních stroju a probojoval se v cíli na krásné osmé místo. Po skončení závodu však přišla opět penalizace, deset sekund za překročení rychlosti na startu.Tak se Markus posunul na deváté místo.

V celkovém hodnocení jezdců je Frankie na čtvrtém a Markus na sedmém místě. V teamovém hodnocení jsme dnes obdrželi poháry a body za druhé a třetí místo. Celkově jsme v teamech na druhém místě. Oba piloti Frankie Vojtíšek i Markus Altenstrasser jsou s výsledky z prvních závodů spokojení, samozřejmě až na ty penalizace. Ale to je sport. Další závod se pojede v Italském Misanu za čtrnáct dní 23. – 24. května.


PR
 
 
Fotogalerie:   EP trucků - neděle v Assenu a české Buggyry, foto týmu

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose