www.car.cz
 

Buggyra mezi týmy vládla úvodu šampionmátu trucků v Assenu!
     14.5.2009 08:09 - tisková zpráva


Buggyra vládla v Assenu!

Stejně jako v předchozích dvou ročnících se FIA i letos rozhodla vypsat Pohár konstruktérů. Obhájci titulu Bösiger – Vršecký (Buggyra) pak v Assenu potvrdili roli favoritů!
Nejblíže se k jediným dosavadním držitelům prestižního titulu ovšem nepřiblížili favorizovaní jezdci na MAN Jochen Hahn – Balász Szóbi, ale Frankie Vojtíšek s Markusem Altenstrasserem na závodních speciálech Renault.

"Nevím, jestli mi z pozice závodníka přísluší hodnotit konkurenci, ale letos to bude hodně zajímavé," potvrdil Markus Bösiger, který zejména kvůli technickým obtížím Davida Vršeckého přispěl v Assenu do společné kasy větším počtem bodů. "Frankie s Markusem jsou velmi dobrými jezdci a pokud se Renaultu podařilo během zimy dát dohromady spolehlivé auto, mohou myslet hodně vysoko."

Podle mistra Evropy Davida Vršeckého rozhodnou souboj MAN versus Renault týmové dvojky. "Ale zatímco u MAN je jasné, že tuto roli bude plnit Szóbi,v případě Renaultu to nejsem schopen jednoznačně určit. Každopádně strategie je v tomto ohledu jasná. Jednička Renaultu se musí bodově co nejvíce přiblížit Jochenovi, dvojka si pak se Szóbim poradí. A to by mělo stačit."

Případnou ztrátu Poháru konstruktérů v letošní sezóně David nepřipouští. "Nemyslím si, že by mi pneumatika praskala v každém závodě," odvětil lakonicky.

 

BUggyra


 
 
Fotogalerie:   EP trucků - neděle v Assenu a české Buggyry, foto týmu

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose