www.car.cz
 

Čtvrtý důležitý krok k obhajobě titulu pro tým Buggyra v týmech
     23.6.2009 00:19 - tisková zpráva


Vršecký opět druhý!

Stejně jako v prvním dnešním závodě dojel David Vršecký i v závěrečné jízdě s hendikepem na druhém místě, tentokrát za vítězným Albacetem. Ziskem 52 bodů se stal zároveň nejúspěšnějším jezdcem závodního víkendu. Markus Bösiger skončil čtvrtý.

Do závodu s hendikepem startoval David ze čtvrté řady, stejně jako v předchozím závodě se před něj dostal po startu Jochen Hahn. Na konci prvního kola se mistr Evropy posunul před Bösigera, do druhého kola najížděl ze šesté pozice. "Byl jsem v klidu. Bylo zřejmé, že do vedení půjde Antonio, včera jsem byl po prvním kole až devátý. Času na minimalizaci bodových ztrát v souboji s Albacetem bylo dost," potvrdil David, když vsadil na trpělivost. Ve třetím kole byl již čtvrtý za Hahnem, který se naopak chystal na včerejšího starého známého Allgauera. "Rozhodl jsem se vsadit na vyčkávací taktiku.

Jochen podle mého názoru neudržel nervy na uzdě a svůj předjížděcí manévr uspěchal. Rázem jsem byl třetí." Nutno říci, že rakouský jezdec se nepoučil z předchozího dne, jeho odpor trval takřka celé kolo. "Egonovu sveřepost obdivuji, i když se mu tak trochu divím. Jednalo se o tvrdý souboj, ale v mezích pravidel. Do vysílačky jsem dostal informaci, že Antonio ujel, takže jsem se soustředil na zisk druhého místa."

Se svým vystoupením v Nogaru byl David po dojezdu evidentně spokojený. "Konečně jsem vyhrál, domu vezu čtyři poháry. Upevnil jsem si pozici na druhém místě, na vedoucího Albaceteho najel v součtu obou dní osm bodů. Navíc je přede námi Barcelona, kde se mi tradičně daří."

Markus Bösiger měl podstatně méně důvodů k optimismu. Po sobotním druhém místě z úvodního závodu se švýcarský jezdec neprobojoval ani jednou na stupně vítězů. Po předjetí rozhozeného Allgauera nakonec dojel čtvrtý.

Čtvrtý krok k obhajobě!

Vzhledem k tomu, že i v Nogaru probíhala soutěž o nejúspěšnější tým v režii Buggyry, může týmové vedení pomalu začít s přípravami oslav na počest zisku třetího Poháru konstruktérů v řadě.

Buggyra 97, MAN 65, Renault 54! Tímto výsledkem skončilo týmové klání v Nogaru. V praxi to znamená, že náskok Buggyra na druhý Renault činí po čtyřech podnicích letošního evropského šampionátu 142 bodů, zatímco třetí MAN ztrácí o dalších deset bodů více. Český tým je tak na tom o devět bodů lépe, než tomu bylo v loňské sezóně.

"Nevím, jak to letos s Markusem uděláme? Každý máme nárok na vlastnictví jednoho poháru, ale co s tím třetím? Asi ho dáme Mariovi, aby měl taky pocit, že někdy něco vyhrál," smál se před odjezdem z Nogara David Vršecký, který je stejně, jako loni, největším přispěvatelem bodů do týmové kasy. Technický ředitel Mario Kress jeho velkorysost vítá. "Davidovi tímto děkuji, snad nebude mít Markus nic proti. Zatím však zůstávám oběma nohama na zemi. Dnes to vypadá na to, že by nás mohl o třetí titul v řadě připravit pouze zázrak. I ty se však někdy dějí."

 

Buggyra 
 
Fotogalerie:   Nogaro 2009 a Buggyry, foto týmu

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose