Vršeckého role favorita nesvazuje
     tisková zpráva

Ve čtvrtek  ráno vyrazil spolu s ing. Robinem Dolejšem do Barcelony po vlastní ose i vedoucí muž průběžného pořadí třídy Super Race Truck David Vršecký, který si dle vlastních slov rozhodně nepřipouští roli favorita: „Je to sice hezké vést, nicméně pamatuji si na svou první sezónu v suprech, kdy celou dobu vedl Harri a titul získal v posledním závodě Gerd. Jsem v absolutním klidu, včera jsem si byl zajezdit s týmovým koordinátorem Honzou Kalivodou v Radotíně na motokárách, celkem jsme se vybláznili.

V Barceloně jsem startoval dvakrát, v roce 1998 v racetruckách na SISU to nebyla žádná sláva. O čtyři roky později jsem jel v Barce svůj první supertruckový závod na Buggyře a skončil šestý. Okruh se mi líbí, vyhrát může kdokoli ze čtveřice Albacete, Faure, Oestreich, Vršecký. Pokud to budu já, určitě mi to nebude vadit.“

Barca jezdcům Buggyry nesvědčí?
Pohled do statistik jasně naznačuje, že okruh v Barceloně není současným pilotům Buggyry zrovna zaslíbený. Vždyť z trojice Albacete, Faure, Vršecký zde zvítězil pouze španělský jezdec! Na druhé straně nezdary jsou přece od toho, aby byly zdolávány a vzhledem k aktuální formě jezdců Kolocova týmu je vysoce pravděpodobné, že po víkendu bude komplex Buggyra minulostí.

Gerd sází na Antonia
Gerd Körber, který se projevil jako skvělý prognostik v rámci úvodního závodu v Assenu, když správně tipoval vítězství Davida Vršeckého, tipuje za vítěze v Barceloně Antonia Albaceteho. Dvojnásobný mistr Evropy ze volantem Buggyry svou volbu zdůvodňuje těmito slovy: „Technický okruh v Barceloně známý i ze závodů F1 musí Antoniovi vyhovovat. Pamatuji si na rok 2002, kdy tady Albacete vyhrál a s Harrim Luostarinenem svedl souboj doslova na ostří nože. Navíc pojede doma, což po něm bude po loňském nezdaru v Jaramě představovat dvojnásobnou motivaci.“