www.car.cz
 

Mohyla míru uvidí po letech o víkendu závod automobilů do vrchu
     29.3.2007 09:48 - tisková zpráva


Vážení přátelé,

nová motoristická sezóna v Brně a okolí pokračuje o nadcházejícím víkendu 31.3. - 1.4.2007 v místě, které už 23 let znamenalo na mapě jihomoravského motoristického sportu bílou skvrnu. Naposledy se v oblasti legendární bitvy Tří císařů bojovalo prostřednictvím automobilových volantů v roce 1984, kdy se zde naposledy před dlouhou přestávkou jel závod automobilů do vrchu.

 

Díky iniciativě pořadatelského společenství brněnského Maverick.rescue(zastoupeným Alešem Gänsdorferem) a automobilového sportovního klubu ARC Kyjov, vrací se tato motoristická disciplína na území Újezdu u Brna znovu.

 

Mohyla míru - název víkendového závodu automobilů do vrchu - výstižně charakterizuje lokalitu konání tohoto podniku s cílem založení nové tradice v nabídce motoristického sportu na Brněnsku.

 

Následující řádky přináší bližší informace o tomto podniku, který zároveň zahajuje letošní vrchařskou sezónu v České republice.

 

Obce závod vítají

Nápad obnovit zdejší dřívější závody automobilů do vrchu přijali představitelé Újezdu u Brna, Sokolnice, Telnice a Prace s velkým pochopením a zájmem. I v tomto případě platí, že každá  významnější událost přispívá k zviditelnění dané lokality i k rozšíření relaxačních možností místních obyvatel.

 

Důkazem toho je i podpora víkendového závodu, vyjádřená záštitou  ThDr. Janem Hradilem, Th.D., starostou města Újezdu u Brna.

 

Návštěvu nedělního pořadu si naplánoval také hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek, památku obětí slavkovské napoleonské bitvy pořadatelé uctí pietním položením věnce u Mohyly míru.

 

Cíl za Mohylou míru

Trať vrchařského závodu Mohyla míru je dlouhá 2,2 km, šířka před třemi lety nově položeného asfaltového povrchu činí v průměru 6,5 metru. Po startu (mezi Sokolnicemi a Újezdem u Brna) čeká jezdce rychlá partie mezi loukami, kterou zpestří dva retardéry tvořené masivními balíky slámy. Poté jezdci budou pokračovat směrem k obci Prace, ale cíl je zastihne už zhruba sto metrů za slavnou Mohylou míru.

 

PR


 
 
Fotogalerie:   FIA GT Zhuhai (c) DPPI /FIA GT

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose