Šenkýř Motorsport a Matador s vítězstvím a rekordem na Prix Orlicko
     19.7.2007 11:26 - tisková zpráva

Dalšího výborného výsledku dosáhl při závodech MMČR do vrchu Prix Orlicko brněnský tým Šenkýř Motorsport, když oba jeho jezdci v kategorii soudobých vozů po oba dny vystoupili na stupně vítězů.

Mladý Marek Fried s okruhovým speciálem BMW M3 GTR v sobotu vybojoval své první letošní vítězství v kategorii I cestovních vozů a dosavadního lídra skupiny M Davida Komárka na rychlém Mitsubishi Colt porazil bezpečným rozdílem více než dvou vteřin. omega imitation V nedělním závodě se Komárek zrychlil a v první závodní jízdě chybujícího Frieda o necelou půlvteřinu porazil.

Na druhou závodní jízdu se devatenáctiletý Marek naplno zkoncentroval a stoprocentně využil potenciál vynikajících pneumatik Matador D11 k ustanovení nového traťového rekordu cestovních vozů. Po chybě v první jízdě to však na vítězství nestačilo, v součtu obou jízd zvítězil Komárek o neuvěřitelnou jednu setinu sekundy.

Velmi cenné je při neúčasti několika formulových vozů i Friedovo umístění na druhém, respektive třetím místě v absolutním pořadí sobotního a nedělního závodu.

„Marek podal další výborný výkon, rychle se naučil novou trať a naplno využil potenciál našeho BMW M3 GTR, které je nyní ve výborné kondici. Souboje s Davidem Komárkem jsou ozdobou českého vrchařského šampionátu, diváci musí být spokojeni. Škoda jen, že kvůli naší účasti ve vytrvalostních okruhových závodech nemůžeme vůz více odlehčit, hmotnostní handicap téměř tří set kilogramů je velká nevýhoda. I velkém horku nás opět podržely pneumatiky Matador, na kterých jsme ustanovili i traťový rekord cestovních vozů.“ dodal po závodě manažer týmu Robert Šenkýř.

Dvě druhá místa obsadil na Suchém vrchu pražský jezdec Petr Líbal na BMW M3 skupiny A, vždy za Josefem Komárkem na Mitsubishi Lancer. Jeho náskok na třetího Lišku a čtvrtého Malého byl po oba dny výrazný.

Smutně dopadl víkend na Suchém vrchu pro našeho reprezentanta v závodech historických automobilů  Zdenka Sekyrku s vozem Škoda 130 RS, který hned v prvním sobotním tréninku havaroval a výrazně poničil svůj krásný vůz. Po ošetření zraněné ruky se však vrátil k týmu a po zbytek víkendu fandil svým týmovým kolegům.

Příštím závodem seriálu MMČR do vrchu je Slovakia Matador Baba (21.-22.7.2007). Náš tým zde budou reprezentovat Petr Líbal na BMW M3 ve skupině A, a Marek Fried a Ing.Štefan Rosina se dvěma BMW M3 GTR ve skupině E1..