Kart Arena Racing Team v Ústí s rekordem. Dvě dvojvítězství

Ústecká 21“ – totální úspěch Kart Arena Racing Teamu ozdobený traťovým rekordem
MČR – Ústí nad Orlicí: 29.–30. 5. 2004

Třetí závod MČR se přestěhoval na jednu z nejkrásnějších a nejobtížnějších závodních tratí národního šampionátu. Stoupání na Andrlův chlum svou délkou 3650 m s převýšením 209 m a svými 21 zatáčkami mělo prověřit kvalitu našich a zahraničních jezdců, protože tento podnik se započítával také do Mistrovství Slovenska a také jako závod FIA Zóny střední Evropy.

Přestože bylo sobotní ráno slunečné, nastupovali jezdci do první tréninkové jízdy na tuto roční dobu v chladném počasí. Kart Arena Racing Teamu, který již tradičně obsazuje skupinu Super Production (dál jen SP), se opět podařilo k Tomáši Kusému angažovat jezdce Dana Michla, takže již potřetí v této sezóně nastupoval tým s dvojicí vozů Peugeot 306 SP.

Celková připravenost na tento atraktivní podnik se projevila již v tréninkových jízdách, kde jezdci Kart Arena Racing Teamu jasně patřily k nejrychlejším ve skupině SP, kde se zúčastnilo 7 startujících.

Do první odpolední závodní jízdy se podstatně oteplilo, takže byly v podstatě ideální závodní podmínky, což potvrdil jezdec Dan Michl, který časem 2:21,14 překonal traťový rekord skupiny SP z roku 2002 (Tomáš Kusý – čas 2:22,67). Na druhém místě se usadil jezdec Tomáš Kusý a oba jezdci si toto postavení s přehledem pohlídali také v druhé závodní jízdě, takže sobotní závod skončil „dvojvítězstvím“ pro Kart Arena Racing Team.

Výsledky sobotního závodu: 1. Dan Michl (součet časů 4:43,53), 2. Tomáš Kusý (4:46,56), 3. Martin Jerman (4:53,98), 4. Gábina Jermanová (5:29,43).

Nedělní ráno bylo opět chladné a slunečné, takže se dalo očekávat, že dojde k postupnému oteplovaní. To se také potvrdilo a také oba jezdci Kart Arena Racing Teamu opět v tréninkových jízdách obsadili pevně 2 čelní pozice. Že byl náš Kart Arena Racing Team a jeho jezdci připraveni na 100 %, potvrdilo také nedělní „dvojvítězství“. Tentokrát si ale jezdci pořadí vyměnili, takže nejvyšší dva stupně opět obsadil Kart Arena Racing Team.

Výsledky nedělního závodu: 1. Tomáš Kusý (součet časů 4:46,50), 2. Dan Michl (4:47,64), 3. Petr Benedikt (4:49,32), 4. Martin Rybníček (4:56,13), 5. Martin Jerman (4:57,46), 4. Gábina Jermanová (5:22,63).

Již následující víkend 5.–6. června proběhne ve Šternberku další závod MČR a současně také ME, zve Kart Arena Racing Team všechny příznivce „Ecce homo 2004“.