David Komárek po velkém boji celkově druhý v Liqui Moly Berg Trophy 2010
     28.9.2010 07:26 - Jirka Navrkal

Z pohledu Liqui Moly Komvet Racing Teamu byla pozornost soustředěna na Davida Komárka, který byl jedním ze dvou adeptů na celkové vítězství. Třetí místo Komárka (Mitsubishi Colt EVO 550+)  v sobotním závodě a vítězství jeho největšího rivala, Aleše Mlejnka rozhodlo o jeho  celkovém vítězství. V neděli skončil Komárek druhý za Mlejnek.

Třetí a čtvrté místo v závěrečném hodnocení patří dalším dvěma jezdců našeho týmu. Bronz získal Jiří Špalek (Mitsubishi Lancer WRC 05), který při závěrečných závodech obsadil desáté a šesté místo. Čtvrtý skončil celkově Martin Zeman (Mitsubishi Lancer EVO VI), v sobotu devátý a v neděli závod nedokončil. Ve skupině E1 nad 2000 ccm obsadili v tomto pořadí prvá tři místa.

Šestý celkově skončil Marek Rybníček startující ve skupině S1 nad 2000 ccm s vozem Mitsubishi Lancer EVO X, kde obsadil druhé místo za  Drahoslavem Šubertem z MS Racing Náměšť nad Oslavou. V  závěrečných závodech obsadil Rybníček jedenácté a desáté místo absolutně a dvakrát byl  druhý ve skupině.

S Renaultem Clio Sport se na celkovém šestnáctém místě umístil v hodnocení celé sezóny Milan Boháč, který byl ve skupině E1 do 2000 ccm třetí za vítězným Vladimírem Vitverem a druhým Tomášem Bekem. V Divákách byl v sobotu dvacátý osmý a v neděli devatenáctý a ve skupině pak třetí a druhý.

Vítězství ve skupině E1 do 1600 ccm vybojoval chroustovský Vojtěch Staněk, startující se spolehlivým Peugeotem 106. Ve skupině bodoval ve všech šestnácti závodech a zaslouženě získal prvenství. V celkovém hodnocení uzavíral dvacítku nejlepších jezdců. Na Divácké 13 jednou vyhrál a jednou dojel ve skupině druhý, v absolutním pořadí pak byl osmnáctý a sedmnáctý.

Celkově je třeba konstatovat, že letošní sezónu byla pro jezdce Luiqi Moly Komvet Racing úspěšná což potvrdilo i celkové třetí místo v hodnocení týmů se ziskem 660 bodů.

Zakončení Liqiu Moly Berg Trophy proběhne  ve dnech 2. a 3. října při 3. Exhibičním závodem  Liqui Moly Weekend of Champions na autodromu ve Vysokém Mýtě, kde se představí nejlepší jezdci celého seriálu. Jezdci Liqui Mply Komvet Racing Teamu vystřídají svojí letošní techniku za vozy Škoda Fabia WRC a Škoda Octavia WRC

Výsledky

Absolutně sobota: 1. Mlejnek, 2. Novický (Kovosteel Novitech Sudoměřice – Reynard 032 F3) , 3. Komárek...9. Zeman, 10. Špalek, 11. Rybníček, 18. Staněk, 28. Boháč

Absolutně neděle: 1. Mlejnek, 2. Komárek, 3. Pailer (Rakousko – Lancia Delta Integrale), .. 6. Špalek, 10. Rybníček, 17. Staněk, 19. Boháč

Konečné pořadí:

Absolutně: 1. Mlejnek (SVC Náchod Motorsport – Opel Lotus) 465 b., 2. Komárek  447 b., 3. Špalek  353 b., 4. Zeman 312 b.(všichni Liqui Moly Komvet Racing Team) , 5. Šubert (Mitsubishi Lancer EVO IX) 294 b., 6. Rybníček 291 b., ….16. Boháč 73 b., Staněk 29 b.

Skupina E1 nad 2000 ccm: 1. Komárek 240 b., 2. Špalek 176 b., 3. Zeman 142 b.

Skupina E1 do 2000 ccm: 1. Vitver (SVC Náchod Motorsport – WR 9/2 Lotus) 206 b., 2. Bek (Hronov – Renault Clio Sport) 202 b., 3. Boháč 170 b.

Skupina E1 do 1600 ccm: 1. Staněk 193 b., 2. Dohnálek jr. (Kovosteel Novitech Sudoměřice – Citroen C2 VTS) 189 b., 3. Štilec (RRT s.r.o. - Honda Civic VTi) 186 b.

Skupina S1 nad 2000 ccm: 1. Šubert 230 b., 2. Rybníček 210 b., 3. Fučík (KRT Znojmo IV – Mitsubishi Lancer EVO VIII) 143 b.