www.car.cz
 

Na SLOVÁCKÝ KOPEC HORS 2005 se hlásí již 76 jezdců nejen z Česka
     18.9.2005 18:17 - tisková zpráva


3.SLOVÁCKÝ KOPEC HORS 2005

MČR Federace motoristického sportu

 

AKTUÁLNÍ INFORMACE

 

Na tento poslední závod automobilů do vrchu na území ČR a SR se chystá velká konkurence jezdců z těchto dvou zemí. K dnešnímu dni je na seznamu přihlášených 76 jezdců a mnoho z nich se zvučnými jmény či vozy. V první řadě bych jmenoval českého reprezentanta Milana Svobodu se svojí Dallarou F3, který v Násedlovicích zvítězil na podzim 2004, při znovuobnovení těchto závodů.

 

Konkurovat by mu měl letošní jarní vítěz Miloš Zmeškal, rovněž s Dallarou F3. V jednání jsou starty dalších formulových vozů, takže konkurence mezi nimi bude veliká. U cestovních automobilů se největší boje očekávají ve třídě M+2000, kde mezi přihlášenými nechybí další reprezentanti s vozy BMW M3, a to Václav Janík a Vladimír Liška.

 

Konkurenci jim tvoří letos velmi rychlý Jiří Sedláček,  špičkově připravený další bavorák veterána česko-slovenských kopců Julo Končeka a s velkým zájmem je očekávaná premiéra mladého Mirka Jakeše se silným Subaru Impreza ze stáje Edy Patery. V nižších objemových třídách skupiny M se mezi favority bude řadit Martin Novotný s Opelem Speedster, Karel Patočka či Vladimír Šnajdr a Milan Kašpárek, který tentokrát pojede se Škodou Felicií Kit Car.

 

Očekáváme i silné obsazení závodníků ze Slovenska, hlavně ve třídě N, kde je mezi přihlášenými Anton Strnad s Mitsubishi Lancer a jedná se o startu  obou vozů BMW, které zde byly již na jaře. Jsou to vozy Edo Ševčíka a Miroslava Ščibravého. V této třídě jim bude konkurovat rallyový jezdec Milan Liška s Mitsubishi Lancer.

 

Těmto špičkovým jezdcům budou chtít postavení favoritů ve svých třídách znepříjemnit jezdci FMS, jako jsou Martin Šípek s BMW M3, Radek Kolbábek s Fordem Sierra, Josef Dohnálek s Citroenem Saxo a mnoho dalších. V současné době vedou členové ARC Kyjov jednání o startu mnoha dalších jezdců, takže sledujte pozorně aktualizaci seznamu přihlášených na www.slovackykopec.cz.

 

O dalších přihlášených z řad favoritů těchto závodů Vás budeme ihned informovat. Další zájemci o start ať si pospíší, protože pořadatelé s FMS stanovili propustnost tratě na 100 vozů, takže máme již jen 24 volných míst. Uzávěrka přihlášek je příští pondělí.

 

 

PR

 

 

 

 

 

 

Další informace je pro jezdce a jejich týmy, kteří mají zájem o ubytování. Mají možnost kontaktovat tyto adresy:

 

Penzion Trifin, Komenského 606, Kyjov, tel.608888135

Hotel Club, Komenského 596, Kyjov, tel.518614313

Ubytovna Ekor, Havlíčkova 178, Kyjov, tel.518614093

Penzion Vila, Komenského 2085, Kyjov, tel. 518612749

Penzion Pod lípami, Kostelec 148, tel.518615521


 
 
Fotogalerie:   Ecce Homo, MČR září 2005 od Ondry Koubka

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose