www.car.cz
 

Tento týden zavítá plejáda účastníků kopcového ME na slovenský kopec BABA
     13.7.2010 13:49 - Malý Antonín


Tento týden zavítá plejáda účastníků kopcového ME na slovenský kopec BABA a nabídne určitě pestrou podívanou , protože je zde vypsáno Slovenské ,Rakouské  České mistrovství a samozřejmě hlavně Evropské , jak v kategorii historiků, tak soudobých aut, a tak momentálně startovka čítá 182 jmen, což je impozantní.

ME je plně v režii fenomenálního Itala jménem Simone Faggioli , ten skutečně nemá konkurenci, Osella FA30 je perfektní a tak titul je již prakticky jistý. Simone navíc vytváří rekordy tratí po Evropě a tak je jen otázka, kdo dokáže zkrotit druhý týmový vůz a zařadí se po jeho bok, nebo se alespoň přiblíží. Po Italských závodech, kde s ním jeli místní střelci se teď v startovce objevilo u tohoto vozu jméno David Kostruh. Ten má na kontě už třetí místo na Rechbergu a na Ecce Homo také naznačil svoje možnosti, ale závod se jede na dvě jízdy, a jedna pokažená se promítne do celkového výsledku.

Pro nás bude opět důležité sledovat umístění Oty Krámského a Vaška Janíka s formulemi 3000, Zde se letos daří   Krámskému, zkušeností má na rozdávání a taky technika nedělá problémy. Vašek Janík si plní předsevzetí a osahává si pro něj novou techniku a jízdu v monopostu. Problémy nastaly Milanovi Svobodovi, v Trentu při tréninku orval monopost o bariéru a podle jeho prvního vyjádření je to možná pro něj konec sezony .

Královskou kategorii E2 doplní také Miloš Beneš a Dušan Nevěřil a nakonec i Jaro Krajčí s českou licencí a tak závod bude určitě dost napínavý.

 

Oficiální stránky : http://www.slovakiamatador.sk/

Tonda Malý

Neprošlo jazykovou korekturou


 
 
Fotogalerie:   Evropské kopce 2010 objektivem Tondy a Pavla Malého

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose