www.car.cz
 

Dva mistři Evropy za týden na rallycrossu v Sosnové
     15.4.2010 20:43 - tisková zpráva


MOGUL RALLYCROSS SOSNOVÁ
24. – 25. 4. 2010

Dva mistři Evropy na startu


Už jen týden zbývá do zahájení nové rallycrossové sezony, které obstará Mogul rallycross Sosnová ve dnech 24. a 25. dubna v Global Assistance Raging Areně Autodrom Česká Lípa. V tuto chvíli je přihlášeno sedm desítek jezdců z České republiky, Rakouska, Polska, Maďarska a Ruska.


Mogul rallycross Sosnová se totiž nezapočítává jen do Mezinárodního mistrovství České Republiky, ale také do šampionátu FIA – Zóna Střední Evropa a mistrovství Rakouska, Maďarska a Polska. Závod začíná v sobotu tréninkovými jízdami a první kvalifikační sérií, a pokračuje v neděli 25. dubna zahřívacím tréninkem, dvěma kvalifikačními sériemi a vše vyvrcholí finálovými jízdami.

Diváci se mohou těšit na Tomáše Kotka, dvojnásobného mistra Evropy 2008 a 2009, který se po roční přestávce vrací na rallycrossové tratě se Škodou Fabia ve druhé divize. Druhým evropským šampionem je Roman Častoral, který se tentokrát představí s vozem Opel Astra OPC v divizi 4.

V první „královské“ divizi bude upřena pozornost na souboj rakouského jezdců Petera Ramlera (SEAT Leon T16 4x4) a Aloise Höllera (Ford Focus T16 4x4) s naším ing.Markem Zemanem (Ford Fiesta T16 4x4) a Maďarem Peterem Kotanem (Ford Focus). Právě Peter Ramler patří v této divizi mezi nejúspěšnější jezdce. Vloni získal titul Mez.mistra ČR, stejně jako v roce 2008, kdy byl nejrychlejší také v zónovém šampionátu. Pořadím na předních místech budou chtít zamíchat také Otakar Výborný (Mitsubishi Lancer), Josef Pátl a Ondřej Beneš (oba Škoda Fabia).


Na zajímavé souboje se můžeme těšit také v divizi 1A, kde proti sobě nastoupí mimo jiné úřadující šampion Jaroslav Kalný (Peugeot 206) a Eduard Leganov (VW Polo), vicemistr Evropy z roku 2009. Vedle dalších našich zkušených jezdců Petra Bílka, Václava Veverky jr., Pavla Vimmera nebo Ondřeje Smetany se opět představí Michaela Kalná, jediná dívka ve startovní listině

Pro diváky, kteří dorazí v neděli na Mogul rallycross Sosnová mají pořadatelé připravené jedno překvapení. Každý, kdo si zakoupí vstupenku na nedělní program za jednotné vstupné 150 Kč (v sobotu se neplatí, stejně tak i parkování je po oba dny zadarmo), bude mít při zářijovém Mistrovství Evropy vstup zdarma na sobotní program.

Pořadatelé touto cestou děkují společnosti Global Assistance, generálnímu partnerovi Racing Areny Sosnová a firmě Mogul, hlavnímu partnerovi úvodního závodu rallycrossové sezony 2010.

 


Podrobné informace na www.rallycross-sosnová.cz  

Jindřich Lasík
Tiskové středisko, 14.4.2010


Časový harmonogram

Sobota 24. dubna

13:00 Volné tréninky
14:30 Oficiální trénink
16:00 První série rozjížděk


Neděle 25. dubna
8:30 Warm Up
9:45 Druhá série rozjížděk
12:00 Třetí série rozjížděk
14.45 Finále


PR

Neprošlo jazykovou korekturou


 
 
Fotogalerie:   Vrchaři z Triola Cupu v Bílině, foto Miloš Jenčík

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose